Tarih Kitapları

Boğazın Dört Muhafızı PDF indir

Boğazın Dört Muhafızı PDF indir, e-kitap sitemizde Boğazın Dört Muhafızı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Samet Altıntaş tarafından kaleme alınan Boğazın Dört Muhafızı kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Boğazın Dört Muhafızı kitabını 9786050835328 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Boğazın Dört Muhafızı kitap özeti, Boğazın Dört Muhafızı pdf oku, Boğazın Dört Muhafızı yandex, Samet Altıntaş e-kitap pdf, Boğazın Dört Muhafızı PDF Drive, Boğazın Dört Muhafızı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Boğazın Dört Muhafızı PDF Oku

Boğazın Dört Muhafızı Kısa Özet

İstanbul Boğazı… İçinden deniz geçen şehrin gerdanı… Orada mazinin diriltici saflığı, gökyüzü kadar göz alıcı değil mi? Burada hayat bulmuş öyküler, uyku değil hâlâ görülen bir rüya. Bundan dolayı ara ara zamanın perdesini sıyırıp; karşımıza çıkan dejavular, hakikat denizinde seyahat etmemizi sağlayan sessiz gemi’ler aslında.

Belleğimizin ardiyelerinde asılı duran levhalar, kalbi ılıyan hemen herkesi aydınlığa; ama en fazla da hüznümüzün mayasına yönlendiriyor.

Ol nedenten kurmaca ile gerçeğin tahterevallisinde bir aşağı bir yukarı seyreden ruhumuz, anıları sayıklıyor. Bu terennümleri, hiç şüphe etmeden; ahiret rivayetleri sayıyoruz.

 *Çünkü kentin izini sürmeye yeltenmek, kendi ruhunu tamamlaya yönelik bir yürüyüştür.* diyen yazar, şehrin mazisiyle yaşadığı saatleri birleştiriyor, ikinci zaman’ın kapısını aralıyor.   
 

Samet Altıntaş, Boğaz’ın Dört Muhafız’ı; Aziz Mahmud Hüdâyî, Beşiktaşlı Yahya Efendi, Yûşâ Aleyhisselam ve Telli Baba üzerinden bir İstanbul fotoğrafı çekiyor. 

Boğazın Dört Muhafızı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu