Edebiyat Kitapları

Bozkurtlar PDF indir

Bozkurtlar PDF indir, e-kitap sitemizde Bozkurtlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Nihal Atsız tarafından kaleme alınan Bozkurtlar kitabı 584 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bozkurtlar kitabını 9786254081637 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bozkurtlar kitap özeti, Bozkurtlar pdf oku, Bozkurtlar yandex, Hüseyin Nihal Atsız e-kitap pdf, Bozkurtlar PDF Drive, Bozkurtlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bozkurtlar PDF Oku

Bozkurtlar Kısa Özet

Bozkurtlar, Ateş çocuk dergisinin 7 Ocak 1937’de çıkan 7. sayısından, 29 ve 30. sayılar dışında, 40. sayısına kadar tefrika edilip kitap olarak yayınlanacağı 1946’ya dek yarım kalan Bozkurtların Ölümü ve onun devamı olarak 1949’da yayına giren Bozkurtlar Diriliyor’un, Ötüken Neşriyat tarafından 1973’te büyük yazarının lütufkâr müsaadeleriyle birleştirilip neşredilen ilk baskısında aldığı yeni ismidir.

Birinci Gök Türk Kağanlığı’nın çöküşü ve Kür Şad öncülüğündeki 40 Türk bahadırının canları pahasına esarete başkaldırarak bağımsızlık ateşini yakmalarının, onların unutulmaz ihtilal girişiminden elli yıl sonra, Kutluk Şad öncülüğündeki Türklerin İkinci Gök Türk Kağanlığı’nın kurt başlı sancağını yeniden yükseltmelerinin temiz ve ince işlenmiş destansı bir dille anlatıldığı bu büyük Türk romanı, yazarı hayattayken klasikleşmiş ve birden fazla nesli millî gurur ve şuur yoluna sevk ederek ölümsüzleşmiştir.

Bozkurtlar, okuyucularını asırlar öncesine, ata yurtlarını yoğuran eski tasa ve kıvançların, zafer ve yenilgilerin; bozkırda şekillenen eski Türk yaşayış ve töresinin, ahlâk ve erdemlerinin yüceltildiği ülküleştirilmiş bir kahramanlık diyarına taşır. Bu iklimin havasını soluyacak Türk çocukları, karşılarında, atalarının göz alıcı bir aydınlıkta parıldayan faziletli hayat sahnelerini bulacaklardır.

Bozkurtlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu