Tarih Kitapları

Brezilya’da İlk Müslümanlar PDF indir

Brezilya’da İlk Müslümanlar PDF indir, e-kitap sitemizde Brezilya’da İlk Müslümanlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Bağdatlı Abdurrahman Efendi tarafından kaleme alınan Brezilya’da İlk Müslümanlar kitabı 72 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Brezilya’da İlk Müslümanlar kitabını 9789756403761 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Brezilya’da İlk Müslümanlar kitap özeti, Brezilya’da İlk Müslümanlar pdf oku, Brezilya’da İlk Müslümanlar yandex, Bağdatlı Abdurrahman Efendi e-kitap pdf, Brezilya’da İlk Müslümanlar PDF Drive, Brezilya’da İlk Müslümanlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Brezilya’da İlk Müslümanlar PDF Oku

Brezilya’da İlk Müslümanlar Kısa Özet

Brezilya Seyahatnâmesi, Osmanlı’nın o güne kadar varlığından haberdar olmadığı bir dünyayı keşfinin ve bu dünyayı yeniden şekillendirme çabalarının hikâyesidir.

Hikâye, tam yüz kırk yıl önce Osmanlı’nın iki savaş gemisinin Basra Körfezi’ne giderken fırtınaya yakalanarak Amerika kıt’asına, Brezilya sahillerine sürüklenmesiyle ba?lar. Hikâyenin kahramanı Bağdatlı Abdurrahman Efendi, bu gemilerden birinin imamıdır.

Brezilya Seyahatnâmesi ufaklüğüne karşın, varlığı şimdilerde bile resmen kabul edilmeyen Brezilya Müslüman toplumunun tarihsel macerasınin bir dönemine ışık tutması sebebiyle enteresan bir eserdir. Ayrıca, bu gerçeğin hemen hemen tek yazılı belgesi niteliğini taşıması da o ölçüde mühimdir.

Brezilya’da İlk Müslümanlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu