Felsefe Kitapları

Bu Yüzyılın Dersi PDF indir

Bu Yüzyılın Dersi PDF indir, e-kitap sitemizde Bu Yüzyılın Dersi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Karl Popper tarafından kaleme alınan Bu Yüzyılın Dersi kitabı 140 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bu Yüzyılın Dersi kitabını 9786056936029 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bu Yüzyılın Dersi kitap özeti, Bu Yüzyılın Dersi pdf oku, Bu Yüzyılın Dersi yandex, Karl Popper e-kitap pdf, Bu Yüzyılın Dersi PDF Drive, Bu Yüzyılın Dersi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bu Yüzyılın Dersi PDF Oku

Bu Yüzyılın Dersi Kısa Özet

20. Yüzyıl’ın en etkileyici düşünürlerinden Karl Popper, sahip olduğumuz demokratik sistemi muhafaza etmede üzerimize düşen sorumlulukların farkında olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Yarının dünyasını yaratacak olan şey bizim eylemlerimiz olacaktır.

Gazeteci Giancarlo Bosetti’nin yaptığı bu söyleşilerde Popper geniş bir yelpazede çağdaş siyasal ve toplumsal meseleler üzerine konuşuyor. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden üçüncü bir dünya savaşı tehlikesine, çocuklarımıza karşı yükümlülüklerimizden televizyonun potansiyel zararlı etkilerine kadar bir çok husustan bahsediyor. Toplumumuzdaki git gide artan şiddet ve bencilliğin, eğer önlem almazsak medeniyetimizi tehlikeye atacağı hususunda ikazyor. Kitap bunun yanı sıra demokrasi teorisi üzerine iki konuşma da içeriyor; demokrasinin hiçbir zaman halkın yönetimi olmadığını (olamayacağını ve olmaması gerektiğini) ama tiranlığı önleyebilmek için elimizdeki en iyi yöntem olduğunu ikna edici bir biçimde savunuyor.

Bu Yüzyılın Dersi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu