Felsefe Kitapları

Buşido PDF indir

Buşido PDF indir, e-kitap sitemizde Buşido kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Inazo Nitobe tarafından kaleme alınan Buşido kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Buşido kitabını 9789759957094 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Buşido kitap özeti, Buşido pdf oku, Buşido yandex, Inazo Nitobe e-kitap pdf, Buşido PDF Drive, Buşido Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Buşido PDF Oku

Buşido Kısa Özet

Inazo Nitobe (1862-1933), yeni Japonya`nın eski Japonya`yı tasfiye ettiği bir zamanda dünyaya gözlerini açtı. Samuray sınıfından gelen ailesi aracılığıyla iyi bir eğitim gören Inazo, Sopparo Üniversitesi`nde Tarım Mühendisliği eğitimi alırken Hristiyanlığı kabul etti. Üniversite`den mezuniyetinden sonra eğitim hayatına Amerika`da sürdü ve burada evleneceği Mary Elkinton ile tanıştı.

Japonya`yı Batı dünyasına tanıtmayı vazife edinen Nitobe, 1899 senesinde Amerika`da Buşido`yu yazdı. Kitabın beklenmedik bir başarı kazanmasıyla dünya çapında tanınır oldu ve Japonya`nın gayriresmi diplomatlarından biri halini aldı. Savaş zıtı ve hümanist düşünceleri ile Milletler Cemiyeti kurulduğu andan bu yana “Genel Sekreterlik” görevini üstlendi. Son günlerine kadar kendini I. Dünya Savaşı senelerında bozulan Japon-Amerikan ilişkilerini düzeltmeye adadı.

Bu kitap, militarist bir toplumdan gelen bir hümanistin yok olmakta olan samuray kültürünü ve geleneklerini keskin bir gözlem gücüyle değerlendirmesi ve Batı değerleriyle harmanlayarak insanlara tanıtması sebebiyle mühim bir kaynaktır. Dolayısıyla, 20. yüzyılın başında Japonya`yı ve samurayları tanımak ve anlamak isteyenler yönünden da temel bir başvuru eseri niteliğindedir.

Buşido PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu