Ekonomi Kitapları

Buyology PDF indir

Buyology PDF indir, e-kitap sitemizde Buyology kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Martin Lindstrom tarafından kaleme alınan Buyology kitabı 227 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Buyology kitabını 9786052261866 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Buyology kitap özeti, Buyology pdf oku, Buyology yandex, Martin Lindstrom e-kitap pdf, Buyology PDF Drive, Buyology Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Buyology PDF Oku

Buyology Kısa Özet

İnsanların Satın Alma Sırları Bu Kitapta… Her birimizin her sene yaptığı sayısız alışverişi harekete geçiren gerçek etmenler nelerdir? Tüketiciler herhangi bir ürünü satın alma nedenleri kendilerine sorulduğunda hakikati mi dile getiriyorlar? Pazarlama gurusu Martin Lindstrom 3 yılını ve 7 milyon doları harcayarak yürüttüğü nörolojik araştırmalar neticesinde şunu buldu: İş, gerçek satın alma nedenlerine geldiğinde, ağız genelde yalan söylerken beyin hakikati dile getiriyor. Bu çığır açıcı araştırmanın sonuçları elinizdeki kitapta derlenmiş yer alıyor. Tüketicilerin ve bilimin dünyasında, milyonlarca dolara mal olan üç yıllık bir yolculuğun sonuçlarını duymaya hazır mısınız?

Peki tercihlerimizin yüzde 85’inin bilinçaltı düzeyinde gerçekleştiğini öğrenseniz tepkiniz ne olurdu? Tüketicilerin beyinlerini MRI cihazlarıyla tarayarak, hangi markayı neden tercih ettiğini tespit etmeye yönelik nöropazarlama çalışmaları, reklamcıların, pazarlamacıların, ekonomistlerin, bilim bireylerinın ve tüketicilerin önünde çiçeği burnunda bir pencere açıyor. İster 20. yüzyılın marka büyüsüne köklü bir güvensizlik besliyor olun, isteğe göre psikolojik stratejilerle müşterilerinizin beyinlerinin kapısını aralamaya çalışın, tüketici ve üretici davranışları ile ilgili son senelerın en büyüleyici içgörüler hazinesine kayıtsız kalamayacaksınız. “Elinizden bırakamayacağınız bir kitap” -Newsweek- “Lindstrom geçmiş araştırmalara da dayanarak yeni bilimsel eldeki verilerin ı açık bir dille ve tutarlı gerekçelerle bize sunuyor.” -Fast Company- “Lindstrom reklamcılık tarihine ilişkin engin bir bilgiye ve çok geniş bir yaşam deneyimine sahip.” -The Washington Post- “Alışılmış reklamcılık anlayışını sarsan bir araştırma.” -Cnbc- “Akılcı insanlar niçin akıldışı davranıyorlar?

Heyecanlı bir polisiye roman gibi yazılan Buyology nöro-pazarlamacıların karar alma süreçlerimiz ile ilgili bildiklerini gözler önüne sererek satın alma tercihlerimizi kolaylaştırıyor.” -Dr. Mehmet Öz- “Buyology. Bu yeni kitap zeki pazarlamacı ve girişimcilerin yolunu aydınlatıyor.” -Guy Kawasaki- “Beynin, markaların ve duyguların tüketici tercihlerini nasıl etkilediğini çarpıcı öykülerle gözler önüne seren bir eser. Martin Lindstrom pazarlama ile nörolojiyi ustaca harmanlayarak karar alma süreçlerimizi şekillendiren çoğu bilinçdışı kuvvetlerin dinamiğini anlamamıza faydalı oluyor. Bu kitabı okuduktan sonra tüketici ve üretici davranışlarına tamamen yeni bir açıdan bakacaksınız.” -Philip Kotler-

Buyology PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu