Ekonomi Kitapları

Büyük Ekonomistler PDF indir

Büyük Ekonomistler PDF indir, e-kitap sitemizde Büyük Ekonomistler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Linda Yueh tarafından kaleme alınan Büyük Ekonomistler kitabı 464 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Büyük Ekonomistler kitabını 9786057879608 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Büyük Ekonomistler kitap özeti, Büyük Ekonomistler pdf oku, Büyük Ekonomistler yandex, Linda Yueh e-kitap pdf, Büyük Ekonomistler PDF Drive, Büyük Ekonomistler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Büyük Ekonomistler PDF Oku

Büyük Ekonomistler Kısa Özet

Times 2018 yılı en iyiler listesindeki kitaplardan biri Zamanımızın en mühim konuları ile ilgili tarihin en büyük ekonomistleri bizlere hangi fikirleri sunabilir?

*Bütün zamanların en iyi ekonomistlerini öğrenmek adına başlangıç için en iyi yer*, Profesör Tyler Cowen *İlgisiz Sınıf ve Büyük Durgunluk* un yazarı

Adam Smith’in zamanlarından beri ekonomistler bir dizi benzer problemlerle uğraşmışlar; fakat fikirlerini günümüzün konularına uygulamaya çalışmadan bile önce söz konusu fikirleri hazmetmek bi hayli güç olmuştur. Linda Yueh başarılı bir ekonomist olarak bilgileri birbiriyle bağdaştırma ve bu alanda öncü bir yazar ve yayıncı olarak ulaşılabilirliğiyle tanınmaktadır. Yueh Büyük Ekonomistler de onların nasıl yaşadığı, fikirlerini etkileyen dönemleri, çalışmalarıyla yaşamlarımızı nasıl etkilemiş olduklarını ve şimdilerde karşı karşıya geldiğımız uygulamaya dönük sorunlara nasıl yardımcı olabileceklerine ilişkin tarihin büyük ekonomistlerinin temel düşüncelerini açıklamaktadır.

Güncel ekonomik problemler ve özellikle ekonomik büyüme ışığında Yueh, Adam Smith ve David Ricardo’dan Joan Robinson ve Milton Friedman ile Douglass North ve Robert Solow’a kadar ekonomistlerin düşüncelerinin ne olduğu üzerine inceleme yapmaktadır.

Yazarın yapmış olduğu sorgulamalara ilişkin birtakım örnekler şunlardan oluşmaktadır: Karl Marx’ın fikirlerin Çin ekonomisinin olabilecek geleceği ile ilgili bize ne söyler? Tam istihdamı sağlamak maksadıyla kamu harcaması yapılmasını öngören John Maynard Keynes’in çalışması bize devletin durumu ile ilgili ne düşündürür? Ve başı dertte olan küreselleşmeyle Brexit ve Trumpizmin çözümlenmesi ile ilgili ne öğrenebiliriz?

Bu yeni uzman ses, erişilebilir bir biçimde günümüzün en büyük poblemlerina kapsayıcı bir klavuzluk sağlamaktadır.

Büyük Ekonomistler şu düşünürleri kapsamaktadır:
– Adam Smith
– David Ricardo
– Karl Marx
– Alfred Marshall
– Irving Fisher
– John Maynard Keynes
– Joseph Schumpeter
– Friedrich Hayek
– Joan Robinson
– Milton Friedman
– Douglass North
– Robert Solow

*Diğerleri gibi iktisat öğrencileri de bu kitaptan çok şey öğrenebilir* -Profesör Paul Collier, Dipteki Milyar ın yazarı

*Bu kitap geçmişin en büyük ekonomik etkilerinden bazıları ile ilgili basit bir şekilde okunabilir bir biçimde öğrenmenin yalnızca harika bir yolu değil, bunun bunun yanında zamanımızın bazı büyük zorlukları ile ilgili a priori varsayımlarınızı test etmenin iyi bir yoludur* -Lord Jim O’Neill, Goldman Sachs Asset Management Eski Başkanı, Eski Birleşik Krallık Hazine Bakanı ve Büyüme Haritası nın yazarı.

*İktisadi tarihin büyük düşünürlerinin fikirleri ve dönemleri ile ilgili son derece çekici bir araştırma* -Profesör Kenneth Rogoff, Nakdin Laneti nin yazarı ve Bu Kez Farklı nın yardımcı yazarı.

*Bu kitabı okumakla yalnızca dünyanın en büyük ekonomistlerini öğrenmekle kalmaz, bunun bunun yanında mühim düşünce inovasyonlarının nasıl gerçekleşebileceğini ve gerçekleşmiş olduğunu görürsünüz* -Mohamed el-Erian, Allianz Baş Ekonomik Danışmanı, PIMCO Eski CEO’su.

Büyük Ekonomistler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu