Hukuk Kitapları

Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması PDF indir

Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması PDF indir, e-kitap sitemizde Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Artür Karademir tarafından kaleme alınan Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması kitabı 148 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması kitabını 9789750243066 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması kitap özeti, Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması pdf oku, Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması yandex, Artür Karademir e-kitap pdf, Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması PDF Drive, Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması PDF Oku

Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması Kısa Özet

Kültür endüstrisinin giderek büyümesi, eğlence sektörünün her geçen gün yaygınlaşması ve teknolojik imkânlarda sürekli olarak bir artış gözlemlenmesi, bilim ve sanat algımızı zenginleştirmekle birlikte yaratıcı düşüncesi emeğin metalaşması tehlikesini de bununla birlikte getirmektedir. Durumlar bu şekilde idrak edince, yasal düzenlemeler elverdiği ölçüde somut olayın şartları dâhilinde istihdam edilen eser sahibi ile çalıştıranı içindeki menfaatlerin tartılması ve adil bir dengeye ulaşılması gerekmektedir.

Eserimizde, çalışan eser sahibi ile çalıştıranları içinde düşüncesi mülkiyet hukukundan kaynaklanan ilişkinin niteliği, kapsamı ve sonuçları irdelenmiştir. Bu yapılırken, yeri geldikçe taraflar içindeki olabilecek menfaat çatışmalarına yasal sınırlar dâhilinde adilane çözümler getirilmeye çalışılmıştır.

Çalışanların Yarattığı Eserler Üzerinde Fikri Hakların Kullanılması PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu