Araştırma Kitapları

Campbell – Biyoloji PDF indir

Campbell – Biyoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Campbell – Biyoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Campbell – Biyoloji kitabı 1236 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Campbell – Biyoloji kitabını 9786053551478 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz.

Campbell – Biyoloji kitap özeti, Campbell – Biyoloji pdf oku, Campbell – Biyoloji yandex, Kolektif e-kitap pdf, Campbell – Biyoloji PDF Drive, Campbell – Biyoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Campbell – Biyoloji PDF Oku

Biyoloji bilimi, teknolojideki ilerlemelerin ve moleküler genetiğin öneminin bilinmesiyla 20. Yüzyılın sonlarında büyük bir ivme elde etmiştir. 21. Yüzyılın halen başında, 2000 senesinde insan ve diğer bazı organizmaların genomlarının sekanslanmasından sonra ise, bu gelişme baş döndürücü bir hal almıştır. Artık, şimdilerde, bir taraftan hemen hemen 20.000 yıl önce ortadan kalkmış olan Neanderthal`lerin klonlanması tartışılırken, diğer taraftan Nature, Science ve PNAS gibi günümüzün en saygın bilimsel dergilerinin hemen her sayısında, önceden bilinmeyen yeni RNA molekülleri, hormon reseptörleri ve sinyal yollarının varlığı rapor edilmekte, kök hücreler, yeni biyoteknolojik uygulamalar, HIV, kanser ve nörodejeneratif hastalıkların moleküler mekanizmalarına ilişkin yeni bulgular yayınlanmaktadır.

Bütün bunlar başta küresel iklim değişikliği, beslenme ve enerji gibi küresel sorunlar ve insan sağlığı ile poblemlerin çözümünde biyolojinin önemini artırırken, Genel Biyoloji dersinin kapsamanı da kaçınılmaz olarak genişletmektedir. Bu genişleme, yani klasik biyolojik kavram ve konuların yeni bulgularla harmanlanarak sunulması, öğrencilerin bütün bu devasa bilgi yükü altında ezilmeden, biyoloji beğenerek öğrenebilmeleri sorunun da bununla birlikte getirmektedir. Bu nedenle, yukarıda bir kısmına değinilen yeni eldeki verilerin klasik bilgilerle bütünleştirilerek, öğrencilere aşırı bir yük getirmeden sunulması büyük bir önem taşımaktadır. Uluslararası biyoloji camiasında, haklı olarak merhum başyazarının adıyla anılan Campbell – Biyoloji isimli bu kitabın dokuzuncu baskısı bu sorun çözümlenmiştir. Kitap, hem mevcut bilginin bilinmesi ve hem de başlıca biyolojik kavramlar bağlamında, yeni gelişmelerin anlaşılabilmesi için kuvvetli bir temel bilgi kaynağı oluşturmaktadır. Başta öğrenciler olmak üzere kitabın okuyucuları, devasa büyüklükte bilgi yükü altında boğulmaksızın, biyolojiyi sentez yaparak ve mekanistik bağlantılar kurarak öğrenebilmektedirler.

Kitabın her bölümünde, özenle seçilmiş anahtar kavramlar, öğrencilerin ayrıntılarda boğulmadan konunun özünü anlamalarına yardımcı olmaktadır. Her alt kavram anlatıldıktan sonra konun sonunda öğrencilerin alakalı kavramları anlayıp anlamadıkları, sorular sorularak kontrol edilmektedir. Bu sorular, öte yandan öğrencilerin güvenlerini artırırken, diğer yandan kendilerini sınamalarını, sentez yapma ve bağlantı kurma kabiliyetlerini geliştirmektedir. Bölümün sonunda konuya ilişkin anahtar özellikteki kavramlar özet halinde verilerek, öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlamaktadır.

Yine kitabın bu dokuzuncu baskısında, anahtar kavramlar ve konuların yanında, öğrencilerin konular içinde bağlantılar kurarak büyük resmi görmelerini sağlayan, diğer yeni özellikler bulunmaktadır. Misal verilecek olursa, öğrencilerin bölümler içinde bağlantı kurmalarını sağlamak maksadıyla sorular hazırlanmıştır. Bu ise, öğrencilerin biyolojiye bir bütün olarak bakmalarını ve bundan dolayı ezberden kaçınarak biyolojinin ilkelerini daha derinden öğrenmelerini sağlamaktadır.

Campbell – Biyoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu