Tarih Kitapları

Çanakkale Destanı PDF indir

Çanakkale Destanı PDF indir, e-kitap sitemizde Çanakkale Destanı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emin Arık tarafından kaleme alınan Çanakkale Destanı kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çanakkale Destanı kitabını 9789752477841 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çanakkale Destanı kitap özeti, Çanakkale Destanı pdf oku, Çanakkale Destanı yandex, Emin Arık e-kitap pdf, Çanakkale Destanı PDF Drive, Çanakkale Destanı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çanakkale Destanı PDF Oku

Çanakkale Destanı Kısa Özet

Çanakkale zaferinin mimarlarına, bu uğurda canlarını veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Aldığımız her nefesten, cennet yurdu vatanımıza, okunan ezanımıza, Kur’an’ımıza, dalgalanan sancağımızdan bağımsız devletimize varıncaya kadar sahip olduğumuz her nimet için onlara dua etmeliyiz.

Bugün, yüzyıl öncesindeki ruhu ve iman gücünü anlayabilmek için ilk kez Çanakkale’de verilen mücadeleyi çok iyi bilmek gerekir. Çanakkale`de ateş ve çelik yağmuru altında yalnız piyade tüfeği ve süngü vardı, teknolojiye karşı insan bedeni! Ve destanı destan yapan iman! Askerler kendi cenaze namazlarını kıldılar. Onları evde bekleyenler, *Baban gelirse ‘Annem seni hep bekledi’ de!* diye yaşadı, şehit kocasıyla ölüm ânında buluştu.

Bu kitapta, hiç duyulmamış yeni bazı bilgi ve belgelerle birlikte bu eşsiz savunmanın gerçeklerini ve menkıbelerini okuyacaksınız. İnanıyoruz ki Çanakkale ruhunu ve inananların zaferini sürdürmek, değerlerimize ve tarihimize sahip çıkmakla olabilecekdür. Ve Çanakkale şehitliğine bilmeden gelip o topraklara basanlar için ufak bir not: “Orada açan her çiçek, topraktan fışkıran her papatya, her gelincik, o toprağa düşmüş gencecik şehitlerimizin pirüpak vücutlarından dışarı fırlıyor. O şehitler, o çiçeklerle dünyayı görüyor. Lütfen bunu unutmayın!*

Çanakkale Destanı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu