PDF

Carl Sagan – Kozmos PDF Oku indir

Carl Sagan – Kozmos PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Carl Sagan – Kozmos kitabını araştırdık. Ayrıca Carl Sagan tarafından kaleme alınan Carl Sagan – Kozmos kitap özetinin yanı sıra, Carl Sagan – Kozmos pdf oku, Carl Sagan – Kozmos yandex, Carl Sagan – Kozmos e-kitap pdf, Carl Sagan – Kozmos PDF Drive, Carl Sagan – Kozmos Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Carl Sagan – Kozmos PDF indir Oku

Çağlar boyunca girişilecek sabırlı ve dikkatli çalışmalar, bugün için sır perdesinin arkasında kalan bir çok şeyi aydınlığa kavuşturacaktır. İnsan, evrenin sırlarını araştırmak için yaşamının tümünü bile harcasa, yine de böylesine engin bir sorun karşısında yeterli olamaz. Bu nedenle, bilgiler, fakat çağlar aşıldıkça insanoğlunun önüne serilecektir. Bir zaman gelecek, o günün insanları kendilerince bilinen şeylerin öncedenleri bilinmeyişine şaşacaklar… Birçok buluşun ortaya çıkışı, bizlerin anısı çoktan silinip gittiği dönemlere rastlayacaktır. Her çağın insanına, araştırılmak üzere sorular gizlemesini beceremeyen bir evren, çekici olmaktan uzak, tekdüze bir yaşam ortamı oluşturdu. Seneca, Doğa Sorunları 7. Kitap, M.S. 1. yüzyıl Bugün bizler için apaçık olan gerçekler, eski zamanlarda evrenin akıl sır ermeyen olguları içindeydı. Günlük yaşamdaki en basit bir olay bile evrenin sırlarıyla ilişkili olarak yorumlanıyordu. Bu konuya bir misal olarak, Asurların M.Ö. 1000 senelerında, diş ağrısına yol açtığu sanılan bir kurt için düzdükleri bu tılsımlı dizeleri gösterebiliriz. Bu dizeler evrenin başlangıcım araştırmakla başlayıp, diş ağrısı için bir tedavi yöntemi salık vermekle son bulur.

Evren, Anu tarafından Yeryüzü, evren tarafından Akarsular, yeryüzü tarafından Dereler, akarsular tarafından Bataklıklar, dereler tarafından Ve ufak kurt, bataklıklar tarafından Yaratıldıktan sonra, Küçük kurt ağlaya sızlaya Tanrı Şamaş’ın huzuruna vardı Yaşlı gözlerle dedi ki: «Bana vereceğin besin ne ola?» . «İncirle kayısı senin ola.» «Bunlar ne ki benim için? İncirle kayısı ha! Bırak da hiç olmazsa Dişle dişeti arasına sokulayım Azı dişlerinin içine yerleşeyim.» «Madem ki böyle dedin, ey ufak kurt, Kahretsin seni Toprak Ana O kudretli eliyle…» (Diş ağrısına karşı düzülmüş tılsımlı dizeler.) Tedavisi: Mayalanmış arpa suyuna karıştırılmış yağ, bu dizeler üç kez yinelenerek ağrıyan dişin üzerine sürülecek.

Carl Sagan – Kozmos PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu