Siyaset Kitapları

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler PDF indir

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler PDF indir, e-kitap sitemizde Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cem Gürdeniz tarafından kaleme alınan Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler kitabı 340 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler kitabını 9786059658591 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler kitap özeti, Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler pdf oku, Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler yandex, Cem Gürdeniz e-kitap pdf, Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler PDF Drive, Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler PDF Oku

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler Kısa Özet

*Savaş gemisi güvertesi, vatan toprağıyla eşdeğerdedir*

Denize, denizcilere ve donanma tarihimize dair yüzlerce kitaptan çok mühim bir farkı var Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler’in… E. Tümamiral Cem Gürdeniz, kendisinin de hedef seçildiği kumpas davalarda mağdur olan silah dostlarının ve komuta ettikleri gemilerin serüvenlerini anlatıyor.

Gürdeniz, Balyoz kumpası sebebiyle olduğu Silivri 5 No’lu Ceza ve Tutukevi’nde dava dostlarıyla yaptığı gemi ve deniz söyleşilerini, kendi gemisi Gaziantep firkateyniyle alakalı unutulmaz anıları satırlara döküyor.

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler, gözünü ufuktan ayırmayan bir gemi komutanının kaleminden, benzersiz bir denizcilik anıları çalışması. Tümüyle denizde yaşananlara ve gerçeklere dayanan, başarı ve heyecan dolu bu hikâyeler, Cumhuriyet Donanması’nın kumpas davalar yoluyla neden *Hedefteki Donanma*ya dönüştüğünün de ipuçlarını veriyor.

*Donanmamız, Mustafa Kemal’in ışığında ilerleyecek tarihsel birikime, yeteneğe ve kumpas mağduru demir bahriyelilerle örneklenen dik durma geleneğine sahip bir donanma olarak Kuvayı Milliye Donanması’nın ruhunu yeniden kazanmalıdır. Bu coğrafyada 15 Temmuz darbe girişimi sonrası fakat Kuvayı Milliye ruhuyla ayakta kalabileceğimiz yalın bir gerçektir. Ayakta kalacağımızdan da kuşkum yoktur.*

– Cem Gürdeniz, 20 Temmuz 2016

Çelik Gemiler Demir Bahriyeliler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu