PDF

Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde PDF Oku indir

Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde kitabını araştırdık. Ayrıca Cem Aydın tarafından kaleme alınan Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde kitap özetinin yanı sıra, Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde pdf oku, Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde yandex, Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde e-kitap pdf, Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde PDF Drive, Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde PDF indir Oku

Türkiye’de, ne zaman iki farklı grup içinde derin bölünmeler yaşansa, dengeler birden alt üst oluyor ve aslında gündemi tespit eden hadiselerin ne kadar da basit, ve sudan nedenlerle ortaya atıldığını fark ederek, nedense her seferinde tekrar tekrar şaşırıyoruz. Lakin bu sene durum biraz farklı. Ülke olarak ger çekten de birden fazla farklı kutuplaşmanın en yüksek gerilimine şahit oluyoruz. Ekonomik durumun bozulması, laiklik tartışmaları, PKK’ya sınır ötesi operasyon, Avrupa’dan gelen tepkiler ve bunların gölgesinde kalan iktidar partisi kapatma davası ve gündemi allak bullak e¬ den bu Ergenekon dosyası. Dosyaya Cumhuriyet gazetesinin sahibi ve baş yazarı Sayın İlhan Selçuk’un göz altına alınmasından sonra Cumhuriyet Gazetesi’nde yayına giren o muhteşem başyazıyla açıyoruz. Çünkü bu y a z ı , aslında konumu itibariyle durumu tespit eden bir duruşa sahip. İktidarın yargı ytesirinin olup olmadığını sorgulamanın zamanı geldiğine, yargının da bağımsızlığına vurulan en büyük darbelerden birinin kapatma davasında yaşanmasıyla, bunu örtbas etmek ister gibi, Ergenekon’un dayatılıp, “biz böy-leysek siz de böylesiniz” tutumu içine girilmesi, uzlaşmayı ve milli menfaatleri, halkın haklılığını ortadan kaldırıyor. Bu anlamda, ikinci yazı, operasyonun zamanlamasını eleştirmek anlamında mühim bir tutuyor. Yedi yılda yapılamayan araştırma, iki ayda genişletilip, çok daha yükseksı yapılabilir hale geliyor. Peki bu bizi nereye götürüyor? Bu işin Şemdinli’de biteceği teorisine. Bu bir darbe teorisi ama kimin kimi devireceği halen muallakta. Çünkü davanın seyri İslamcı-muhafazakar liberallerin, laik orduyu devirme oyununa döndü gibi duruyor. Daha sonra Serdar Akinan’ın o çok ilgi çeken yazısını hatırlayacağız. Tam da demin söz ettiğimiz hususta oldukça önemli ilk ikazyı içeren bu yazıyı, bir kez daha değerlendirmekte yarar var. Ergenekon’un beş önderi ile ilgili bir bölüm okuyacağız ardından.

Ve onu, CIA ilişkili bir yeni Er¬ genekon teorisi izleyecek. Sadi Somuncuoğlu imzalı bu yazının da üzerinde gerçekten düşünmeye değer oldu ğunu göreceğiz.

Cem Aydın – Ergenekon’un Derinliklerinde PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu