PDF

Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin PDF Oku indir

Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin kitabını araştırdık. Ayrıca Cemil Kavukçu tarafından kaleme alınan Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin kitap özetinin yanı sıra, Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin pdf oku, Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin yandex, Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin e-kitap pdf, Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin PDF Drive, Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin PDF indir Oku

Apartman girişinde, sol yanda, duvar boyunca sıralanan posta kutularından 39 numaralısı bana ait. Ondan yeterince yararlandığım söylenemez. Öbür kutular gibi (özellikle 12, 17 ve 28) zarflar ve katlanmış dergiler taşmıyor içinden. Posta kutuları bir uygarlık ölçütü olabilir mi, diye düşündüğüm oluyor farklı zamanlarda. Ama elektrik, telefon ve su faturalarının bana ulaşmasındaki işlevini düşünüp avunuyorum. Bazı zaman de tek tük el açıklamaları buluyorum: “Kuaför Necmi”, “Sekiz Ayda İngilizce Öğretiyoruz” veya “Can Pizza-Evlere Servisimiz Vardır”. Mektup gelmez, çünkü senelerdır kimseye yazmıyorum. Kredili alışveriş yaptığım firmalar dışında bayram ve yılbaşı kartı gönderen de olmaz. Ne bir dergiye aboneyim ne de gazeteye. Bu nedenle çantamda taşıdığım ufak anahtarı çok az kullanıyorum. Bugünse ikinci kez bakıyorum posta kutusuna, çünkü telefon faturası gecikti. Günlük yaşamımda ufak ayrıntılar kadar ufak aksaklıklar da belirleyici oluyor; güzel bir günün habercisi veya berbat olacak bir gecenin ilk ipuçları. Beklediğim fatura yerine, saman kâğıda basılmış bir el açıklamasuyla karşılaşınca canım sıkıldı. Zamanında ödeyemeyeceğim (üstelik benden kaynaklanmıyor) borcum yüzünden telefonum kesilecekti. Sonra Telefon Başmüdürlüğü, insanı oradan oraya gönderen asık yüzlü memurlar, uzun kuyruklar.

Ama kâğıdı okuyunca sıkıntım dağıldı. Böylesini ilk kez görüyordum, elimde olmadan gülümsedim. Duyuru, bugün başlayan ramazan ayıyla alakalıydi. Semt davulcusu mühim bir uyarıda yer alıyordu: Esen Mahallesi Sakinlerine Duyurulur. Sahur Davulcunuz Resimdeki Şahıstır, Ruhsatını ve Hüviyetini Görmeden Başkasına Bahşiş Vermeyiniz.

Cemil Kavukçu – Yalnız Uyuyanlar İçin PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu