Araştırma Kitapları

Çevre Bilimleri PDF indir

Çevre Bilimleri PDF indir, e-kitap sitemizde Çevre Bilimleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hasan Ertürk tarafından kaleme alınan Çevre Bilimleri kitabı 348 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çevre Bilimleri kitabını 9786053276159 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çevre Bilimleri kitap özeti, Çevre Bilimleri pdf oku, Çevre Bilimleri yandex, Hasan Ertürk e-kitap pdf, Çevre Bilimleri PDF Drive, Çevre Bilimleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çevre Bilimleri PDF Oku

Çevre Bilimleri Kısa Özet

Çevre poblemleri çok genel bir ifadeyle, insanlar tarafından oluşturulan yapay çevrenin, doğal çevre üzerindeki olumsuz etkileri olarak tanımlanabilir. Bu tanımlama temelde doğaya ilişkin olan bu poblemlerin belirgin bir biçimde toplumsal yanını ortaya koymaktadır.

Bu açıdan çevre problemlerinin kavranılmasında ve çözümünde, poblemlerin toplumsal boyutlarının ekonomi başta olmak üzere, toplumbilim, antropoloji, hukuk vb. bilim dallarınca açıklığa kavuşturulması gerekmektedir. İnsanın toplumsal bir varlık olması sebebiyle, insan çevre ilişkilerinin bilinmesinda yalnızca doğa bilimlerinin değil, bunun yanı sıra toplum bilimlerinin ve ilgi alanlarının metotlarınden ve verilerinden yararlanmak gerekli olmaktadır. Bu ise bizi Çevre Bilimleri denen disiplinlerarası bir yaklaşıma yöneltmektedir.

Çevre bilimleri, çevrebilimden başka, insanla ilgilenen diğer bilim dallarını da bünyesinde toplayan, disiplinlerarası bir alan olarak, 1970`li senelerda ortaya çıkmıştır. Çevre bilimleri, çevrebilimden kaynaklanmış olmakla birlikte onunla eş manalı değildir. Çevrebilim doğada “olanın incelenmesi ve çözümlenmesiyle yetinirken, çevre bilimleri bir adım daha ileri giderek, poblemlerin çözüm metotlarını ve uygulanan politikaları da kapsamaktadır.

Çevre Bilimleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu