Teknoloji Kitapları

Çevre Etiği ve Spinoza PDF indir

Çevre Etiği ve Spinoza PDF indir, e-kitap sitemizde Çevre Etiği ve Spinoza kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emrah Akyüz tarafından kaleme alınan Çevre Etiği ve Spinoza kitabı 138 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çevre Etiği ve Spinoza kitabını 9786257431538 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çevre Etiği ve Spinoza kitap özeti, Çevre Etiği ve Spinoza pdf oku, Çevre Etiği ve Spinoza yandex, Emrah Akyüz e-kitap pdf, Çevre Etiği ve Spinoza PDF Drive, Çevre Etiği ve Spinoza Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çevre Etiği ve Spinoza PDF Oku

Çevre Etiği ve Spinoza Kısa Özet

Çevre, tüm canlıların yegâne ortak evidir. Çevre var olmadan canlıların yaşamını sürdürebilmesi olabilecek değildir. Yaşamımızın ana kaynağı, doğanın bir bütün olarak kendisidir. Canlı yaşamı için gerekli olan tüm temel ihtiyaç maddeleri doğrudan çevrenin fiziksel ve biyolojik unsurlarından karşılanmaktadır. Hava, su, besin maddeleri ve barınma gibi canlı yaşamı için gerekli olan tüm asgari ihtiyaçlar, doğanın sunduğu imkânlardan temin edilmektedir. Bu temel ihtiyaçlarımızı karşılayamadan var olabilmemiz olabilecek değildir. Bu nedenle çevre var olduğu sürece bizler de varızdır.
Doğa bizi var eden en temel unsur olmasına rağmen, çevrenin fiziksel ve biyolojik unsurları insanlar tarafından sistematik bir biçimde yok edilmektedir. Doğaya karşı olan minnet duygumuzu, onu yok ederek göster(eme)mekteyiz. Doğaya karşı yaptıklarımızdan veya yap(a)madıklarımızdan dolayı doğanın *nankör çocukları* gibiyiz. Kendini evrenin merkezinde gören insanoğlu, lüks tüketim alışkanlıkları için tabiata her türlü zararı vermektedir. Tabiri caizse *bindiğimiz dalı* kesiyoruz. Çünkü doğaya zarar vererek aslında kendi varoluşumuzu riske atıyoruz.

Çevre Etiği ve Spinoza PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu