Hukuk Kitapları

Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs PDF indir

Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs PDF indir, e-kitap sitemizde Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gözde Kazaker tarafından kaleme alınan Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs kitabı 325 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs kitabını 9786053008774 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs kitap özeti, Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs pdf oku, Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs yandex, Gözde Kazaker e-kitap pdf, Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs PDF Drive, Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs PDF Oku

Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs Kısa Özet

Elverişsiz teşebbüs, teşebbüs hususunda izlenilen yaklaşıma paralel olarak, farklı açılardan, aşağı yukarı her ülkenin ceza hukuku doktrininde tartışmaların merkezinde yer almayı başarabilen bir kurum olmuştur. Konuya ilişkin tartışmalar, karşı karşıya geldirmalı hukukta hâlen güncelliğini korumakla birlikte, Türk ceza hukuku öğretisinde konunun üzerinde çok fazla durulmadığı ve konuya hak ettiği önemin verilmediği görülmektedir. Suç genel teorisi yönünden taşıdığı bu öneme rağmen, Türk ceza hukuku doktrininde konu üzerine şuana dek çok fazla şeyin söylenmemiş olması ve bu bağlamda konunun geniş bir şekilde bir incelemeye tabi tutulmasının bir gereklilik olarak ortaya çıkması, çalışmamızda elverişsiz teşebbüs konusunu tercih sebebimizi oluşturmaktadır.

Çalışma konumuzu oluşturan elverişsiz teşebbüsün ifade ediliş şekline ilişkin olarak dahi tartışmalar bulunmaktadır. Bir terim sorunu olarak karşımıza çıkan bu durumda, konuyu ifade etmek için tercihimizi elverişsiz teşebbüsten yana kullanmamızın birden fazla sebebi bulunmaktadır. Çalışmanın ilk bölümünde, terim sorunu ve tercihimizin nedenleri ele alınacaktır. Bunun dışında konunun kavramsal çerçevesi çizilecek, kavramın diğer benzer kavramlarla karşı karşıya geldirması yapılacak ve aralarındaki ilişki ele alınacaktır.

Ceza Hukukunda Elverişsiz Teşebbüs PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu