PDF

Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul PDF Oku indir

Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul kitabını araştırdık. Ayrıca Charles Bukowski tarafından kaleme alınan Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul kitap özetinin yanı sıra, Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul pdf oku, Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul yandex, Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul e-kitap pdf, Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul PDF Drive, Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul PDF indir Oku

Bu kitabın ilk üç bölümündeki şiirler 1955-1968 senelerından, son bölümdeki şiirler ise 1972-1973’e ait yeni çalışmalar. Okurlar 1969-1971 senelerına ne olduğunu merak edebilirler, çünkü yazar bir keresinde 1944’ten 1945’e kadar (gerçekten) ortadan kaybolmuştu. Lakin bu kez değil. Günler Tepelerden Aşağı Vahşi Atlar Misali (Black Sparrow Yayınevi, 1969) 1968’in sonlarına ve 1969’un çoğuna ait şiirlerin yanı sıra elinizdeki bu kitabın ilk üç bölümüne alınmayan 5 adet önceden basılmış el-kitabından seçilmiş şiirleri içermektedir. Bülbül Bana Şans Dile (Black Sparrow Yayınevi, 1972) 1969’un sonlarından 1972’nin başlarına dek yazılmış şiirleri içerir. Sonuç olarak, eleştirmenlerim, okurlarım, dostlarım, düşmanlarım, eski sevgililerim ve yeni sevgililerimin bilgisine, Günler, Bülbül ve de okuyacağınız bu kitap geçen ondokuz yılda yazdığım en iyi şiirlerimi kapsamaktadır diyebilirim. Bu bölümlerin her biri özel anılar çağrıştırıyor. Elleriyle Yakalar Yüreğimi için New Orleans’a gitmem istendi. Yayıncı her şeyden önce doğru dürüst bir insan olup olmadığımı görmek istemişti. Sam Amca’ya çalıştığım Postane’nin Ek Terminal’inin hemen altında treni yakalayıp, bar vagonunda oturmuş viski ve su içerek son hızla New Orleans’a, antika bir matbaası olan eski bir sabıkalı tarafından ölçülüp biçilmeye gidiyordum. Jon Webb çoğu yazarın (kendisi Sherwood Anderson, Faulkner ve Hemingway gibi bazı iyi yazarlarla tanışmıştı) daktilolarından uzaktayken çekilmez insanlar olduklarına inanıyordu. Vardığımda beni karşıladılar, Jon ve karısı Louise ile iki hafta boyunca içki içip konuştuk, sonra Jon Webb şöyle dedi, “Sen piçin birisin, Bukowski, ama yine de basacağım yazdıklarını.” Şehirden ayrıldım. Ama hepsi bununla bitmedi. Çok geçmeden iki köpeklerini de alıp Los Angeles’a geldiler ve berduşlar sokağının hemen dibinde yeşil bir otele yerleştiler.

İkinci kontrol. İçki ve muhabbet. Hâlâ piçin biriydim. Elveda. Bolca ayrılık ve tren pencerelerinden el sallamaca. Louise camın öbür tarafında ağlıyordu. Elleriyle Yakalar Yüreğimi basıldı.

Charles Bukowski – Suda Yan Ateşte Boğul PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu