Tarih Kitapları

Che Guevara PDF indir

Che Guevara PDF indir, e-kitap sitemizde Che Guevara kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Turhan tarafından kaleme alınan Che Guevara kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Che Guevara kitabını 9786052495605 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Che Guevara kitap özeti, Che Guevara pdf oku, Che Guevara yandex, Hüseyin Turhan e-kitap pdf, Che Guevara PDF Drive, Che Guevara Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Che Guevara PDF Oku

Che Guevara Kısa Özet

Guevara Öldü… Yaşasın Guevara!

Che Guevara, *Bize manalı gelen tek sosyalizm tanımı var.* demişti, *O da bir insanın bir başka insan üzerindeki sömürüsünün ortadan kalkması veya bir ülkenin bir başka ülke üzerindeki sömürüsünün.*
Batı, Oliver Twist’ler diyarında ve Guevara da sınır tanımadı. Çünkü sömürgenler Atina’da, Jakarta’da, Saygon’da, Kongo’da ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlardı.

O da kolay çıkaran madencilere dinamit atmayı, dağ Kızılderililerine savaş tuzağı kurmayı öğretti. Doktor karabinaya sarılmıştı. (O ana kadar Küba’nın gerilla gruplarından uzakta, iki tarafın yaralılarını tedavi ediyordu.)

Guevara gibileri, bizim daktilolarımız ve yumuşak ellerimiz için fazla büyük ve öfkeli, Camiri’deki duruşma salonu için fazla yüce, partilerinin gerillalara ihanet etmesini buyuran, devrimlerini kalın perdelerle, kadifelerle sürdüren Kremlin’deki şişman adamlar için de fazla dürüsttürler. Ve ciddiyetleri yüzünden orta yaşa kadar sağ kalamazlar…

Che Guevara PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu