Ekonomi Kitapları

Çıplak İstatistik PDF indir

Çıplak İstatistik PDF indir, e-kitap sitemizde Çıplak İstatistik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charles Wheelan tarafından kaleme alınan Çıplak İstatistik kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çıplak İstatistik kitabını 9786058213258 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çıplak İstatistik kitap özeti, Çıplak İstatistik pdf oku, Çıplak İstatistik yandex, Charles Wheelan e-kitap pdf, Çıplak İstatistik PDF Drive, Çıplak İstatistik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çıplak İstatistik PDF Oku

Çıplak İstatistik Kısa Özet

İstatistik, hem sosyal bilimler hem de fen bilimleriyle uğraşan herkes için vazgeçilmez araçlar sağlamaktadır. Yapay zekâdan tutun, tıbbi yahut sosyal bir araştırmaya, eğitimin daha iyi olmasını amacında olan bir çalışmadan, finansal veya ekonomik analizlere ve siyasi eğilimleri ölçmeye kadar istatistik yaşamın her yerindedir. Lakin istatistik bir yönüyle de bilinmesi bi hayli zor bir dil gibidir.

Çıplak İstatistik; hemen hemen, medyan, standart sapma, olasılık, korelasyon gibi konulardan merkezi limit teoremi ve regresyon analizi gibi daha karmaşık konulara kadar birden fazla istatistiksel aracın gerçekte ne olduğunu ve yaşamımızda neye karşılık geldiğini formüllere boğulmadan anlatıyor.

Çıplak İstatistik gerçek dünya çapından güncel örneklerle dolu ve yazar Profesör Charles Wheelan okuyucularını bir şeyler anlatırken güldürmek hususunda bir komedyen kadar başarılı.

Bu kitap istatistiği; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile işi gereği sayıları bolca kullanmak zorunda kalan herkes için korkulan değil bi hayli beğeni alan bir konu yapmak hususunda hayli iddialı.

İstatistiği seviyorsanız bu kitap tam size göre ve istatistikle sorun yaşıyorsanız yine bu kitap tam size göre.

İstatistik artık hem kolay hem zevkli olacak.

*Çıplak İstatistik bi hayli uygun bir isimlendirme. Charles Wheelan gereksiz giysileri çıkarıp atıyor ve herkesin takdir edeceği bir biçimde konunun altında yatan güzelliğini ortaya koyuyor.*

Hal Varian, Google Baş Ekonomisti

 

Çıplak İstatistik PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu