Edebiyat Kitapları

Çıplak ve Yalnız PDF indir

Çıplak ve Yalnız PDF indir, e-kitap sitemizde Çıplak ve Yalnız kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hamdi Koç tarafından kaleme alınan Çıplak ve Yalnız kitabı 640 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çıplak ve Yalnız kitabını 9789750744754 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çıplak ve Yalnız kitap özeti, Çıplak ve Yalnız pdf oku, Çıplak ve Yalnız yandex, Hamdi Koç e-kitap pdf, Çıplak ve Yalnız PDF Drive, Çıplak ve Yalnız Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çıplak ve Yalnız PDF Oku

Çıplak ve Yalnız Kısa Özet

Amcam ölünce ilk bana haber verdiler. İnanmadım. Olmaz öyle şey, dedim. Oldu valla, dediler, amcan öldü. Ya tabii ki ölmüştür, ayrı konu, ama ilk bana haber verdiğinize inanmıyorum, dedim, inan, dediler, ilk sana haber verdik. Sustum ve benimle konuşan nefesin arkasındaki boşluğu dinledim. Yalan olsa bir hışırtısı, bir kıpırtısı, bir şeysi mutlaka duyulurdu. Doğru dile getiriyorlardı. Cidden amcam ölmüştü ve ilk bana haber veriyorlardı. Çok duygulandım. Hayatımda ilk kez bir hususta ilk akla gelen isim oluyordum.

Ankara’da yaşayan Mesut bir gün bir telefonla amcasının öldüğü haberini alır; cenazeyi kaldırmak ve kendisine kalan mirası devralmak için en kısa bir sürede Ünye’ye gitmek zorundadır. Yıllar sonra döndüğü baba ocağında kendini karmaşık ilişkiler ağının ortasında bulan Mesut, bilmediği kökenlerini öğrenmeye ve koyu karanlık bir geçmişle hesaplaşmaya zorlanacaktır.

Arka planda 60 Darbesi’nin anlatıldığı Çıplak ve Yalnız, Orhan Kemal Roman Armağanı’nın bunun yanında 2013 Dünya Kitap Ödülleri`nde Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne değer görüldü. Tarihin acımasız ilerleyişine karşın geçmişin dehlizlerinde dolanmayı göze alan Çıplak ve Yalnız’da, Hamdi Koç okurları bu toprakların en katı gerçekleriyle yüzleşmeye çağırıyor.

Çıplak ve Yalnız PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu