Müzik Kitapları

Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler PDF indir

Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler PDF indir, e-kitap sitemizde Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Güneş Açıkgöz tarafından kaleme alınan Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler kitabı 98 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler kitabını 9786257189194 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler kitap özeti, Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler pdf oku, Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler yandex, Mehmet Güneş Açıkgöz e-kitap pdf, Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler PDF Drive, Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler PDF Oku

Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler Kısa Özet

Piyano eğitim hayatına 11 yaşında başlayan Açıkgöz, 2005-2009 senelerı içinde Malatya Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne devam ederken bunun yanı sıra İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olarak Doç. Elhan Bakihanov ile kompozisyon, Prof. Zarife Bakihanova ile Armoni ve Kontrpuan eğitim hayatına devam etmiş ve birincilik ile lise ve konservatuvar eğitimini tamamlamıştır.

2009 senesinde İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı’na başlayan Açıkgöz, lisans zamanında Prof. Server Acim ile kompozisyon çalışmalarına devam ederken 2011-2012 senelerı içinde Almanya Mannheim Musik Hochschule’de kompozisyon eğitim hayatına başlamıştır. Mannheim Musik Hochschule’de Prof. Sidney Corbet ile kompozisyon Prof. Klaus Michael Arp ile koro ve orkestra şefliği, Prof. Dr. Polt Michael ile işitme ve müzik teorileri, Roos Christian ile caz piyano ve eşlik, Prof. Dr. Jürgen Arndt ile müzikoloji ve Prof. Petru Iuga ile kontrabas çalışmıştır. Bu dönem içinde Prof. Sidney Corbet kompozisyon sınıfına kabul edilerek solo piyano için bestelediği *Death In The Water* ve *Turkish Folksong* adlı eserler piyanist Ericka Kudry tarafından iki dönem seslendirilmiş ve Mannheim Musik Hochschule kütüphanesine alınmıştır.

2012 senesinde TRT Genç Sinemacılar Projesi’nde bulunan Harun Savaş’ın yönetmenliğini yaptığı *İtinayla Ağlanır* adlı kısa filmin müziğini bestelemiştir.

2013-2015 senelerı içinde Prof. Dr. Turan Sağer danışmanlığında *Klasik Dönem ve Postmodern Dönem Besteci Eserlerinin İncelenmesi* başlıklı yüksek lisans tezini yazmıştır.

2015-2019 senelerı içinde Prof. Cemal Yurga danışmanlığında *Atonal Çalışmaların Müziksel İşitme Okuma ve Yazma Becerilerine Etkisi* başlıklı doktora tezini yazmıştır.

2013 senesinden bu yana İnönü Üniversitesi Çoksesli Korosu’nun şefliğini yürüten Açıkgöz, bir çok sosyal sorumluluk projesinin yürütücüsü olduğu gibi çocuklara çoksesli müziği ve genel müzik kültürünü öğretebilmek adına Kuklapella Çoksesli Kukla Korosu oluşumunun kurucusu ve sanat direktörü olarak İnönü Üniversitesi’nde görev yapmaya sürdürmektedir.

Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu