Araştırma Kitapları

Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları PDF indir

Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları PDF indir, e-kitap sitemizde Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Onur Çalışkan tarafından kaleme alınan Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları kitabını 9786053180395 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları kitap özeti, Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları pdf oku, Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları yandex, Onur Çalışkan e-kitap pdf, Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları PDF Drive, Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları PDF Oku

Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları Kısa Özet

Coğrafya eğitimi yer vazgeçilmez bir parçası olan arazi çalışmaları üzerine odaklanan bu kitabın birinci bölümünde genel geçer bir takım sorulara yanıtlar aranmaktadır. ‘Eğitim nedir’, ‘coğrafya eğitimi nedir, neden gereklidir’ gibi soruların yanıtlarıyla birlikte, coğrafya eğitiminin zaman içinde nasıl bir evrim geçirdiği ve şimdilerde coğrafya eğitimin temel hedefinin ne olduğu irdelenmektedir.

Burada yapılmak istenen coğrafya biliminin belli başlı kırılma noktalarını ve/yahut sıçramaları belirlemektir. İkinci bölümde ise coğrafya eğitimindeki temel kavramlar ve terimler ile ilgili kısa bilgiler verilerek, eğitim, öğretim coğrafya eğitimi ve öğretim metotlarınden ne anlaşıldığı ortaya konulmaktadır. Arazi çalışmaları yönteminin dünya çapında nasıl algılandığı ve uygulandığına ışık tutulmaktadır. Kitabın üçüncü bölümünde arazi çalışmaları bütünlüklü bir biçimde değerlendirilmektedir.

Arazi çalışmaları türleri ve bunların aşamaları ele alınmaktadır. Arazi çalışmalarının kalıcı ve etkin bir öğrenmeyi tetiklemesi için gerekenler ortaya konulmaktadır. İlköğretimden yükseköğretime kadar coğrafya eğitiminde kullanılabilecek etkili yöntemlerden biri olarak arazi çalışmalarında önemle üstünde durulması gerekenlerin altı çizilmektedir. Sanal arazi gezileri, arazi çalışmalarında sağlık ve güvenlik riskleri gibi ayrıntılar hususunda da analizlere yer verilmektedir. Arazi çalışmalarının geçmişten günümüze durumu ve geleceği ile ilgiliki projeksiyonlara da yer verilmektedir.

Coğrafya Eğitimi ve Arazi Çalışmaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu