Tarih Kitapları

Coğrafya Neden Önemlidir PDF indir

Coğrafya Neden Önemlidir PDF indir, e-kitap sitemizde Coğrafya Neden Önemlidir kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Harm De Blij tarafından kaleme alınan Coğrafya Neden Önemlidir kitabı 488 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Coğrafya Neden Önemlidir kitabını 9786059556408 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Coğrafya Neden Önemlidir kitap özeti, Coğrafya Neden Önemlidir pdf oku, Coğrafya Neden Önemlidir yandex, Harm De Blij e-kitap pdf, Coğrafya Neden Önemlidir PDF Drive, Coğrafya Neden Önemlidir Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Coğrafya Neden Önemlidir PDF Oku

Coğrafya Neden Önemlidir Kısa Özet

*Dünyayı coğrafyanın enerjik disiplini aracılığıyla yorumlayan, kışkırtıcı, yüksek tempolu bir kitap… Eğer coğrafyadan gözünüz korkuyorsa bu kitabı okuyun, önceden hiç rastlamadığınız sırları keşfedeceksiniz.*

– David Miller, National Geographic Haritalar, Kıdemli Editör

*Olağanüstü…aydınlatıcı ve enteresan bir yolculuk.*

– David J. Smith, Christian Science Monitor

*Carl Sagan kozmoloji için ne yaptıysa Harm de Blij da coğrafya için onu yapıyor ki, bunu onun dışında hiç kimse başaramazdı. Hayat verdiği bir hususta onu izleyerek, dinleyerek yahut okuyarak bitimsiz bir yolculuğa çıkmış olacaksınız.*

– Bill Moyers, The Power of Place’te

Küresel bağlantıların ve değişim hızının artmasına rağmen, coğrafya ile ilgili her zamankinden daha az bilgiye sahibiz. Çoğumuz anaokulundan üniversite eğitiminin sonuna kadar tek bir coğrafya dersi almadan geçip gidiyoruz. Harm de Blij’ın inandırıcı bir biçimde ele aldığı üzere, coğrafi cehalet büyük bir risk oluşturmaktadır.

Bugünlerde klasikleşen kitabının bu ikinci baskısında de Blij, coğrafyanın ne denli mühim olduğunu, Çin’in ufukta görünen gücünden AB’nin sorun durumuna gelen intizamsızlığına, Kuzey Kore’nin tehlikeli nükleer arzularından Arap Baharının devrimci umutlarına bir çok aydınlatıcı başlık altında ortaya koymaktadır.Dünya coğrafyası ile ilgiliki kavrayışımızı geliştirerek çevremizdeki olaylara daha iyi karşılık verebilir ve kendimizi önümüzdeki küresel sınamalara karşı daha iyi hazırlayabiliriz. Coğrafya Neden Önemlidir: Hiç Olmadığı Kadar tam da start verilmesi gereken yere işaret etmektedir. Harm de Blij Michigan Eyalet Üniversitesi Coğrafya Profesörüdür. ABC Televizyonunda Good Morning America programının yedi yıl süreyle coğrafya editörlüğünü yapmıştır. NBC News haber kanalının Coğrafya Analizcisi olarak çalışmıştır. PBS kanalının *The Power of Place* dizisinin yazarlığını ve yorumculuğunu yapmıştır. Otuzdan fazla kitabın yazarıdır, National Geographic Society’nin ömür boyu onur üyesidir.

Coğrafya Neden Önemlidir PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu