Tarih Kitapları

Çoğu İnsan İyidir PDF indir

Çoğu İnsan İyidir PDF indir, e-kitap sitemizde Çoğu İnsan İyidir kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Rutger Bregman tarafından kaleme alınan Çoğu İnsan İyidir kitabı 456 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çoğu İnsan İyidir kitabını 9786057462961 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çoğu İnsan İyidir kitap özeti, Çoğu İnsan İyidir pdf oku, Çoğu İnsan İyidir yandex, Rutger Bregman e-kitap pdf, Çoğu İnsan İyidir PDF Drive, Çoğu İnsan İyidir Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çoğu İnsan İyidir PDF Oku

Çoğu İnsan İyidir Kısa Özet

Machiavelli’den Hobbes’a, Freud’dan Pinker’a herkes şuna inanıyor: İnsanlar kötüdür!

Çoğu İnsan İyidir’deyse yeni bir argüman var: İnsanların iyi olduğunu varsaymak hem gerçekçi hem de devrimci bir eylemdir. Zira başkalarının kötü olduğunu düşündüğümüzde gerek siyasetin gerek ekonominin en kötü yanları ortaya çıkmakta, oysa bireylerin temelde iyi olduğunu varsaymak, bambaşka seçenekleri olabilecek kılıyor.

İnsanlık tarihinin son 200.000 yılına yeni bir perspektiften bakan Bregman rekabetten ziyade iş birliğine yatkın olduğumuzu, birbirimize güvenme içgüdümüzün Homo sapiens`in ilk meydana geldiği zamanlara kadar uzandığını savunuyor. Bregman bireylerin cana yakınlığına ve özgeciliğine inanmanın değişik bir düşünce tarzının temelini atacağını, toplumumuzda hakiki bir değişikliğe yol açabileceğini gösteriyor; buna inanmanın da iyimserlik değil gerçekçilik olduğunu dile getiriyor.

The Guardian, The Daily Telegraph,
New Statesman ve Daily Express’e göre Yılın kitabı

*İnsanlığı çiçeği burnunda bir perspektiften görmemi sağladı.*
Yuval Noah Harari

*2. Dünya Savaşı’nı, Sineklerin Tanrısı’nı, Sibirya’daki bir tilki çiftliğini, New York’ta yaşanan ama tüm dünyanın duyduğu bir cinayeti ve saygınlığını yitirmiş psikoloji incelemelerinı sıra sıra ziyaret ediyoruz… Bu düşündürücü ve cüretkâr kitapta insanın iyiliğine dair güven veren birden fazla ispat var… Biraz da doğamızın olumlu yanlarını okumak insana iyi geliyor.*
The Observer

*İnsanların iyiliği üstüne merak uyandıran öykülerle dolu… Bregman’ın kitabı heyecan verici ve bir o kadar gerekli.*

The Times

Çoğu İnsan İyidir PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu