Siyaset Kitapları

Çoğu Zarar Azı Karar PDF indir

Çoğu Zarar Azı Karar PDF indir, e-kitap sitemizde Çoğu Zarar Azı Karar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jason Hickel tarafından kaleme alınan Çoğu Zarar Azı Karar kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çoğu Zarar Azı Karar kitabını 9786053162421 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çoğu Zarar Azı Karar kitap özeti, Çoğu Zarar Azı Karar pdf oku, Çoğu Zarar Azı Karar yandex, Jason Hickel e-kitap pdf, Çoğu Zarar Azı Karar PDF Drive, Çoğu Zarar Azı Karar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çoğu Zarar Azı Karar PDF Oku

Çoğu Zarar Azı Karar Kısa Özet

Toplumların esenliği ve gelişmişliği çoğu iktisatçı ve siyasetçi tarafından *büyüme* kavramıyla açıklanıyor. Farklı siyasi ve iktisadi görüşlerin *büyüme* hususunda anlaşmaya vardığını göze çarpıyor. Günümüzdeki bi hayli hızlı yoksullaşma, git gide artan eşitsizlikler ve toplumsal-ekolojik felaketler de egemen söyleme göre büyüme eksikliğinin veya azgelişmişliğin sonuçlarıdır: *Büyümeyen, yerinde sayan, ölür*. Elinizdeki kitap ise bu poblemlerin nedeninin tam da büyüme olduğunu, büyümenin aşırı masraflı, ekolojik açıdan sürdürülemez ve özünde adaletsiz bir hal aldığını, *büyüme*yi temel alan mitik inançların terk edilmesi gerektiğini savunuyor.

Bunun için büyüme tahayyülünü ayakta tutan ve ekonomiyi bilim olmaktan çıkaran terimlerle düşünmekten vazgeçmek gerekiyor. Kullanımdaki iktisadi dil, ifade edilmesi gerekeni ifade etmekte yetersiz kaldığı içindir ki yeni bir söz dağarcığına ihtiyacımız var. Bir grup aktivist ve entelektüelin ilk kez Fransa’da başlattığı ve ardından tüm dünyaya yayılan küçülme hareketi, toplumsal bir hedef olarak ekonomik büyümenin terk edilmesi çağrısında yer alıyor. *Küçülme* kavramı, daha az doğal kaynak tüketen ve tamamen farklı ilkeler çerçevesinde örgütlenen toplumlara giden yolu temsil ediyor. Sadelik, şenliklilik, otonomi, bakım, müşterekler gibi sözcükler de küçülme toplumlarının neye benzeyebileceği konusuna ışık tutuyor.

Çoğu Zarar Azı Karar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu