Bilgisayar Kitapları

Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü PDF indir

Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü PDF indir, e-kitap sitemizde Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gülay Demir tarafından kaleme alınan Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü kitabı 392 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü kitabını 9786254393907 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü kitap özeti, Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü pdf oku, Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü yandex, Gülay Demir e-kitap pdf, Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü PDF Drive, Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü PDF Oku

Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü Kısa Özet

Karar verme poblemlerina etkili ve akılcı bir çözüm üretmek için, yapılan görevin amacı net bir biçimde formüle edilmeli, bir takım kriterler tanımlanmalı ve seçilen kriterler en uygun yöntemle ağırlıklandırılmalıdır. Araştırmacıların mevcut farklıler içinden en etkili ve en uygun çözümü seçmesine olanak tanıyan bilimsel temelli çok kriterli karar verme metotlarıyle analiz edilmelidir.

Bu kitabın birkaç özelliği bulunmaktadır. Birincisi, metotları kriter ağırlıklandırması yapanlar ve farklılerin sıralamasını yapanlar şeklinde kategorize ederek araştırmacılara yahut karar vericilere analiz etmeleri gereken problemler için gerekli metotları bulmada yol gösterecektır. İkinci olarak, belirli bir yöntem ile ilgili derinlemesine bilgi edinmek isteyenler, her yöntemin *genel bilgi* bölümünden ulaşabilirler. Üçüncü olarak, ağırlıklandırma ve sıralama için kullanılan toplam 27 yöntem geliştirilen ÇKKV yazılımı ile çözülmüştür. Bunun okuyucuya iki büyük faydasının bulunacağı düşünülmüştür.

Okuyucular, bilgi ve teorik içeriği birleştirerek yöntemin uygulamada nasıl işlediğini örnek aracılığıyla basit bir şekilde görebilirler. Ayrıca, yöntemin uygulamada nasıl kullanılabileceğini de görerek çözmek durumunda kaldıkları karar verme süreçlerini kolaylaştırabilirler. Dördüncüsü, çevrim içi platform olarak kurulan web sitesine üye olarak çözülmüş alıştırmaların yanıtlarından yararlanabilirler ve yeni problem girişi yaparak sistemde tanımlı 27 yöntem ile herhangi bir karar sorununin çözümüne saniyeler içinde ulaşabilirler.

Çok Kriterli Karar Verme Yöntemleri ve ÇKKV Yazılımı ile Problem Çözümü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu