Müzik Kitapları

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri PDF indir

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri PDF indir, e-kitap sitemizde Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Erhan Yiğiter tarafından kaleme alınan Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri kitabı 39 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri kitabını 9786258075595 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri kitap özeti, Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri pdf oku, Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri yandex, Mehmet Erhan Yiğiter e-kitap pdf, Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri PDF Drive, Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri PDF Oku

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri Kısa Özet

Türkülerin müziksel ve ritmik yapılarının her yörede birbirinden farklı kişiliğistik donanımlarıyla bi hayli zengin olduğu bilinmektedir. Bu çalışmada farklı makamsal özelliklere sahip altı (6) adet türkü, geleneksel icralarda mevcut ezgi yapılarına sadık kalınarak, ağırlıklı olarak *üçlü armoni* yaklaşımıyla birlikte *dörtlü armoni* yaklaşımını da kapsayan karma armonileme yaklaşımıyla çoksesli korolar için düzenlenmiştir.

Bu çalışma, Müzik Eğitimi alanında Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma, Ses Eğitimi ve Armoni/Çokseslendirme dersleriyle kazanımlar yönünden ilişkili olduğu bilinen Koro/Orkestra/Çalgı Toplulukları gibi derslerde Türk halk müziği eserlerinden yararlanılmasının mühim olduğu düşünülerek, bunun bunun yanında amatör/özengen koroların repertuarlarına da Türk halk müziği düzenlemeleri türünde naçizane katkı sağlamak maksadıyla hazırlanmıştır. İlgililere yararlı olması umuduyla…
Dr. Mehmet Erhan YİĞİTER

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu