Edebiyat Kitapları

Cuma Karası PDF indir

Cuma Karası PDF indir, e-kitap sitemizde Cuma Karası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nana Kwame Adjei-Brenyah tarafından kaleme alınan Cuma Karası kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Cuma Karası kitabını 9786257737449 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Cuma Karası kitap özeti, Cuma Karası pdf oku, Cuma Karası yandex, Nana Kwame Adjei-Brenyah e-kitap pdf, Cuma Karası PDF Drive, Cuma Karası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Cuma Karası PDF Oku

Cuma Karası Kısa Özet

Nana Kwame Adjei-Brenyah, Roxane Gay’in *karanlık, büyüleyici ve mühim* diye tanımladığı ilk kitabıyla Pen/Jean Stein Kitap Ödülü’nü kazandı. Colson Whitehead tarafından, Ulusal Kitap Vakfı’nın hazırladığı 35 yaş altı 5 yazar listesine seçildi. Cuma Karası’nda *bizimkinden biraz daha kötü bir dünya* yazdığını, *belki bu sayede hep birlikte daha iyi bir dünya hayal edebileceğimizi* söyleyen Nana Kwame Adjei-Brenyah bir ülkeyi mahkeme kürsüsüne çıkarıyor ama zalim değil.

Katil beyazları koruyan ve katledilen siyahları vahşete terk eden bir adalet sistemi. Irkçılığın spora dönüştüğü eğlence alanları. Kara Cuma sırasında insanlıktan çıkan kalabalıklar. Yalanın bir kenara atıldığı, kendine güvenin ilaçlarla sağlandığı merhametsiz bir gelecek. Okullarda silahlı saldırılar. Tekrar tekrar tekrar eden günler.

Adjei-Brenyah’tan Cuma Karası’ndaki öyküler, delirtici gündemin bir acayip yansıması, çoğunluğun azınlığı yok etmek istediği dünyaya karşı öfkeli bir kahkaha.

*Heyecan verici, enteresan: enteresan, çılgın, güncel ve gülünç. Yine de kapitalizmin sapkınlıkları ve kalpsiz sistemlerin içinde kendini göstermekte zorlanan sevgi gibi inatçı insani sorunlarla yüzleşmesinde geleneğe bağlı.*

–George Saunders

*Yaratıcı ve sarsıcı… Zekice. Çok yönlü bir yazar olan Adjei-Brenyah her öyküsüyle mikro evrenler yaratıyor ve beklentilerimizi alaşağı edip dertli hayatların içine çekiyor bizi.*

–Bernardine Evaristo

Cuma Karası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu