Edebiyat Kitapları

Cümle Göğün Mavisi PDF indir

Cümle Göğün Mavisi PDF indir, e-kitap sitemizde Cümle Göğün Mavisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayhan Koç tarafından kaleme alınan Cümle Göğün Mavisi kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Cümle Göğün Mavisi kitabını 9786257737357 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Cümle Göğün Mavisi kitap özeti, Cümle Göğün Mavisi pdf oku, Cümle Göğün Mavisi yandex, Ayhan Koç e-kitap pdf, Cümle Göğün Mavisi PDF Drive, Cümle Göğün Mavisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Cümle Göğün Mavisi PDF Oku

Cümle Göğün Mavisi Kısa Özet

Bir yolsuzluk dosyasını kamuoyuna duyuran gazeteci – yazar Fevzi Durukan, her an gözaltına alınmayı beklerken bunun yanı sıra karısının kendisini aldattığı gerçeğiyle de mücadele etmektedir. Hayat akışındaki bu yarılma, Fevzi’yi annesinin intiharındaki rolünden babasıyla ilişkisine, dostluklarından düşlerine, edebiyat camiasından ülkenin durumuna, en fazla da kendisiyle yüzleştirecektir. Bunun bunun yanında kendini şimdiki zamandan soyutlayabilmek adına yaşanmakta olanı di’li geçmiş zaman kipiyle yazılmış hayali bir romanın pasajları haline getirerek yer yer sözü anlatıcıdan devralır. Çizgisel ilerleyen olaylar silsilesi, geriye dönüşlerle, id’in vahşi ve tekinsiz sesiyle, bunun yanı sıra yazar Fevzi’nin ideal kurmacasıyla iç içe geçer.

Ayhan Koç büyük bir titizlikle kurguladığı, postmodern edebi tekniklerle beslediği son romanı Cümle Göğün Mavisi’nde bıçak sırtında ilerliyor. Bir yandan KHK’lılar, mülteci problemi, basın özgürlüğü, muhafazakârlaşma, Kürt meselesi gibi güncel politik olaylar çerçevesinde hâkim ideolojiyi yererken, diğer yandan *muhalif* olma iddiasındaki çevreleri de sert bir biçimde hicvediyor. Tüm yakıcılığına rağmen çağdaş edebiyatın mesafeli kalmayı tercih ettiği güncel soru ve sorunlara parmak basıyor, elini taşın altına koymaktan çekinmiyor, öz sansüre karşı kuvvetli bir çığlık yükseltiyor. Böyle netameli bir işin üstesinden gelirken hiçbir biçimde didaktizme veya mesaj verme endişesına, vicdanlara oynama bayağılığına düşmeyen sert, tavizsin bir metin okumanın hazzını yaşayacaksınız.

Cümle Göğün Mavisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu