PDF İndir

Daha PDF indir

Daha PDF indir, e-kitap sitemizde Daha kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hakan Günday tarafından kaleme alınan Daha kitabı 417 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Daha kitabını 9786050917260 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Daha kitap özeti, Daha pdf oku, Daha yandex, Hakan Günday e-kitap pdf, Daha PDF Drive, Daha Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Daha PDF Oku

Daha Kısa Özet

Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Lakin bu hikaye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle alakalı. Adı Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve insana dair, öğrenmemesi gereken ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.

“Doğu ile Batı içindeki fark, Türkiye`dir. Hangisinden hangisini çıkarınca geriye Türkiye kalır, bilmiyorum ama aralarındaki mesafe Türkiye kadar, ondan eminim. Ve biz orada yaşıyorduk. Her gün politikacıların televizyonlara çıkıp jeopolitik öneminden söz ettiği bir ülkede. Önceleri çözemezdim ne anlama geldiğini. Meğer jeopolitik önem, içi kapkaranlık ve farları fal taşı gibi otobüslerin, sırf yol üzerinde diye, gecenin ortasında mola verdiği kırık dökük bir binanın ada ve parsel numaralarıyla yapılan çıkar hesapları demekmiş. 1.565 km uzunluğunda koca bir Boğaz Köprüsü manasına geliyormuş. Ülkede yaşayanların boğazlarının içinden geçen dev bir köprü. Çıplak ayağı Doğu`da, ayakkabılı olanı Batı`da ve üzerinden yasadışı ne varsa geçip giden, yaşlı bir köprü. Kursağımızdan geçiyordu hepsi. Bilhassa de, kaçak adı verilen insanlar…

Elimizden geleni yapıyorduk… Boğazımıza takılmasınlar diye. Yutkunup gönderiyorduk hepsini. Nereye gideceklerse oraya… Sınırdan sınıra ticaret… Duvardan duvara…”

Daha PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu