Teknoloji Kitapları

Dahilere Gerek Yok PDF indir

Dahilere Gerek Yok PDF indir, e-kitap sitemizde Dahilere Gerek Yok kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Steve Jones tarafından kaleme alınan Dahilere Gerek Yok kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dahilere Gerek Yok kitabını 9786053144250 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dahilere Gerek Yok kitap özeti, Dahilere Gerek Yok pdf oku, Dahilere Gerek Yok yandex, Steve Jones e-kitap pdf, Dahilere Gerek Yok PDF Drive, Dahilere Gerek Yok Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dahilere Gerek Yok PDF Oku

Dahilere Gerek Yok Kısa Özet

Cumhuriyetin dâhilere ihtiyacı yok.* Bu ifadeler 19. yüzyıl Fransa’sının en büyük bilim bireylerindan birini giyotine mahkûm eden yargıca ait. Steve Jones kitabında bu sözlerden yola çıkarak, okurlarını aksini gözler önüne seren bir yolculuğa davet ediyor. Modern fiziğin, kimyanın ve biyolojinin temellerinin ardı sıra atıldığı devrim günlerinde, Fransız bilim insanları salt Paris’i dünyanın dönemin bilim merkezine dönüştüren yeniliklere imza atmakla kalmamışlar, bunun yanı sıra içinde bulundukları toplumu dönüştürecek politik aktivitelerde de yer almışlardır.

Jones’un kendileri için *bugün yaşasalardı Nobel Ödülünü hak ederlerdi* dediği modern bilimin öncüleri Lavoisier, Bailly, Marat ve daha nicesi için Terör dönemi, zamanların hem en iyisi hem de en kötüsü olacaktı. Bilimsel çalışmaları onlara ün ve servet kazandıracak, politik aktiviteleri ise yıkıma götürecekti. Dâhilere Gerek Yok, uçan balonların ilk keşfinden patlayıcıların kitlesel imha araçları olarak kullanılmalarına; patatesin Eski Dünya’daki açlığa çare oluşundan kimya bilimiyle atletizmin evliliğine kadar; dönemin bilimsel gelişmelerini ve Fransız Devrimi’ni olağanüstü bir açıdan incelemek isteyenler için keyifle okunabilecek bir kaynak çalışma…

Dahilere Gerek Yok PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu