PDF İndir

Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası PDF indir

Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası PDF indir, e-kitap sitemizde Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası kitabını 9786256989177 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası kitap özeti, Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası pdf oku, Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası yandex, İlber Ortaylı e-kitap pdf, Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası PDF Drive, Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası PDF Oku

TÜM YÖNLERİYLE ATATÜRK’ÜN HAYATI
“100. yılı bundan dolayı Cumhuriyet tarihimizin en mühim safhasını, Kurucu Önderimiz ve askerî çevrelerde Türkiye’nin Ebedî Başkomutanı olarak kabul gören Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını ve dünyasını anlatan bu kitabı neşretmeyi uygun gördük.”
İlber Ortaylı
Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan yetiştiği Selanik kentine, ailesine, askerlik yaşamına, özel yaşamına, Millî Mücadele’ye; İnönü Muharebelerine, Büyük Taarruz’a, Cumhuriyet’in kuruluşuna, Lozan ve Montreux’ye, çok partili hayata geçiş dönemine, devrimlere, Atatürk’ün kitap sevgisine, çocuklarla ilişkisine ve ölümüne kadar yaşamının her yönüyle inceliyor. Bunların yanında İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kâzım Karabekir, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy, Halide Edip Adıvar, Ayşe Afet İnan, Celal Bayar, Börekçizâde Rifat Hoca gibi siyasetten sanata, edebiyata, askerliğe, musikiye kadar etrafındaki isimlerle ilişkilerini konu alıyor.
Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası, Osmanlı’nın son dönemini ve Cumhuriyet’in ilk yarısını merkeze Kurucu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü alarak konulara göre özel seçilmiş görseller eşliğinde sunuyor.

Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu