PDF İndir

Dakikalar İçinde Mitoloji PDF indir

Dakikalar İçinde Mitoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Dakikalar İçinde Mitoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Neil Philip tarafından kaleme alınan Dakikalar İçinde Mitoloji kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dakikalar İçinde Mitoloji kitabını 9786258431117 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dakikalar İçinde Mitoloji kitap özeti, Dakikalar İçinde Mitoloji pdf oku, Dakikalar İçinde Mitoloji yandex, Neil Philip e-kitap pdf, Dakikalar İçinde Mitoloji PDF Drive, Dakikalar İçinde Mitoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dakikalar İçinde Mitoloji PDF Oku

Dakikalar İçinde Mitoloji Kısa Özet

İnsanın Toplum Ve Evrenle İlişkisini Anlamlandırma Serüveni

Antik Yunan’dan Keltlere, Amerika’dan Afrika’ya uzanan simgesel, insanüstü, kutsal bir yolculuk… Görseller eşliğinde dünyanın en fazla bilinen 200 mitolojik hikâyesi üzerinden karşı karşıya geldirmalı bir okuma…

Zamanın başlangıcından bu yana dünyanın her yerinde anlatılan, entelektüel ve spiritüel uzun bir arayışın hikâyesidir mitler. Bize dünyanın, insanlığın ve hayvanların yaratılışını, tanrıları ve kahramanları, doğa güçlerini ve doğaüstü yaratıkları anlatırlar.

Dakikalar İçinde serisinden Mitoloji, okuru Prometheus’un insanı yaratmak için Zeus’a meydan okumasından Truva’nın yok edilmesine; Mısır’daki güneş tanrısı Ra’nın saltanatından tek gözlü, kuzgun kanatlı Odin’e; tüm canlı varlıkların anası sayılan Anadolu’nun doğurganlık tanrıçası Kibele’den Altın Post ve Kutsal Kâse için yapılan kahramanca arayışlara uzanan zamansız bir serüvene davet ediyor. Her efsanenin ikonik bir görüntüyle resmedildiği mitlere kökenleri, ortak temaları ve anlamları ile ilgili yorumlar eşlik ediyor.

Sonsuz yaratılış ve yıkım, olmak ve dönüşmek, kader ve kurnazlık, kahramanlık ve eziyet, şehvet ve savaş temalarının günümüze taşındığı efsaneler üzerinden hayal gücünün sınırlarını zorlayacak bir başvuru eseri…

Dakikalar İçinde Mitoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu