Müzik Kitapları

Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri PDF indir

Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri PDF indir, e-kitap sitemizde Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ünsal Deniz tarafından kaleme alınan Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri kitabı 222 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri kitabını 9786257401227 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri kitap özeti, Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri pdf oku, Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri yandex, Ünsal Deniz e-kitap pdf, Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri PDF Drive, Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri PDF Oku

Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri Kısa Özet

Halk edebiyatının mühim bir ögesi olan halk şiirleri, müziğin anlatım gücüyle birleştiğinde etkisi, akılda kalıcılığı ve aktarımı kolaylaşır. Halk şarkılarının bu özelliği onları birer kültürel bellek mekânı haline dönüştürür. Başka bir ifadeyle halk şarkıları *kendi halkını*, *halkın kendi* diliyle anlatır.
Bu kitap, kadim bir Türk coğrafyası olan Muğla yöresine ait, en yenisi en az 100 yıl öncesine ait olan ve Dârü’l-Elhân bünyesinde kayıt altına alınan, bunun yanı sıra birçoğu *zeybek formunda* olan türkülerin Osmanlıcadan Latin alfabesine çeviriyazısından oluşturulmuştur. Ayrıca 1900’lü senelerın
başlarında Muğla müzik kültürü ile ilgili bilgiler içermektedir. Kitaptaki Muğla türküleri, yöre halkının bundan en az yüz yıl önceki kültürel yapısına, gelenek göreneğine, değer yargılarına, acılarına, sevinçlerine, kahramanlıklarına, yaşadıkları aşkı ifade ediş şekillerine ve günlük yaşamlarında müziğin rolüne ışık tutması yönünden çok kıymetli birer kültürel bellek mekânı niiteliğindedir.

Darü’l-Elhan Türk Halk Müziği Derlemelerinde Muğla Türküleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu