PDF İndir

Dashiel Hammett – Kanlı Hasat – PDF İndir e-kitap Güncel

Dashiel Hammett – Kanlı Hasat – PDF İndir e-kitap Güncel, PDF kitap sitemizde Dashiel Hammett – Kanlı Hasat – PDF İndir e-kitap ile alakalı indirme bağlantıyı paylaştık. Dashiel Hammett – Kanlı Hasat – PDF İndir e-kitap ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Dashiel Hammett – Kanlı Hasat – PDF İndir e-kitap

Dashiel Hammett, Kanlı Hasat, PDF, e-kitap, indir, 1894 doğumlu ABD’li yazar Hammett, dedektif ve polisiye hikayeleri ile tanınmıştır. Çeşitli dergilerde macera ve dedektif öyküleri yazarak kariyerine başlayan Hammett’in ilk romanı 1929 senesinde yayımlandı.

Hammett yazmaya başladığı zamandan bu yana ABD polisiye edebiyatını İngiliz polisiyesinin etkisinden kurtaran adam olarak bilinir. Eserlerinde ki konuşma diliyle polisiye edebiyatına yeni bir yenilik getirmiştir.

“Eski savaş günlerinde Dünya Sanayi İşçileri Kuruluşu, bütün Batıda en göz alıcı günlerini yaşıyor, Personville’deki Maden işletmelerinin yönetiminide elinde tutuyordu. İşçiler, isteklerini bu güce dayanarak ortaklardan istiyorlardı. İhtiyar Elihu, onlara istediklerini verdi. Kendi göz alıcı günlerinin gelmesini beklemeye koyuldu.
Elihu’nun göz alıcı günleri 1920’de geldi. İşler durgundu. Elihu için kısa bir
süre madenden kazanmamak mühim değildi, işçilerle yaptığı anlaşmaleri
yırtıp onları savaş öncesindeki durumları içinde bıraktı.”

Kanlı Hasat PDF

Dosya Boyutu 1 MB

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu