Psikoloji Kitapları

Delilik Nedir? PDF indir

Delilik Nedir? PDF indir, e-kitap sitemizde Delilik Nedir? kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Darian Leader tarafından kaleme alınan Delilik Nedir? kitabı 424 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Delilik Nedir? kitabını 9786059949415 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Delilik Nedir? kitap özeti, Delilik Nedir? pdf oku, Delilik Nedir? yandex, Darian Leader e-kitap pdf, Delilik Nedir? PDF Drive, Delilik Nedir? Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Delilik Nedir? PDF Oku

Delilik Nedir? Kısa Özet

Delilik şuana dek hep aşırılık, şiddet patlamaları, nöbetler, halüsinasyonlar olarak anlaşıldı. Ama ya sandığımız gibi değilse? Gözle görülür ve çarpıcı tepkilerden değil sıradan insanlarda da bulunan özelliklerden oluşuyorsa? Başka bir deyişle, deli olmak ile delirmek içinde fark varsa?

Harold Shipman’ı düşünün mesela. 250’den fazla cinayet işlemiş, ama senelerca saygın bir hekim olarak görev yapıp bireylerin takdirini elde etmişti. … Tıp bölgesindeki en güncel araştırmalardan haberdardı, tutulan ve yoğun çalışan bir muayenehane işletiyordu. Nazik ve düşünceli bir insan, müthiş bir dinleyiciydi. Lakin öte yandan da birden fazla hastasını özenle öldürmekteydi. Psikiyatristler tarafından muayene edilirken, bariz *akıl hastalığı* emarelerinden hiçbirini göstermemişti.

Psikanalist Darian Leader bu kitapta gayet *normal* görünen, ama günün birinde ağır suçlar işleyebilen insanları inceleyerek deliliğin ne olduğuna dair bakışımızı değiştirmemiz gerektiğini savunuyor.

“Psikiyatrinin psikozla yaşayan insanlara yeni bir hayat kurma çabasında nasıl yardım edebileceğine dair kıymetli bir anlayış sunuyor.”

– Sunday Times

“Olağanüstü. Psikiyatri tarihine ve hastaların hayat hikayelerine ayrıntılı bir bakış. Bir delinin zihninden geçenleri tanıtıyor bize. Tam zamanında ve insanca.”

– New Statesman

“Zekice ve fikir dolu. Deliliğimize teşhis koyma kalıplarını yıkıyor.”

– İndependent

“Leader’in görüşleri deliliğe bakışımızda çığır açabilecek nitelikte.”

– Daily Telegraph

“Mükemmel…”

– Observer

“Zamanımızın en mühim düşünürlerinden.”

– Guardian

Delilik Nedir? PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu