Ekonomi Kitapları

Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler PDF indir

Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler PDF indir, e-kitap sitemizde Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gökhan Manap tarafından kaleme alınan Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler kitabı 737 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler kitabını 9786057868336 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler kitap özeti, Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler pdf oku, Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler yandex, Gökhan Manap e-kitap pdf, Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler PDF Drive, Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler PDF Oku

Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler Kısa Özet

Sınavlarda bulunan muhasebe soruları, doğası gereği diğer sözel mevzuat metinleri gibi yalnızca ezberlenerek yapılabilecek soru tiplerinden değildir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kurum içi uzmanlık, muhasebe yetkilisi sertifikası, muhasebe müdürlüğü ve yeterlik sınavlarındaki hem ticari (genel) hem de Devlet muhasebesi soruları ışığında hazırlanan bu kitap siz değerli okurlarımıza yalnızca doğru cevabı göstermekten ziyade ayrıntılı çözümleri içeren, yanlış yanıtların nedenlerinin de bilgisi verildiğı, bunun bunun yanında alakalı soruda bulunan hesaba ve o hesapla alakalı bulunan diğer olası muhtelif sorulara ilişkin emsallari ve anlatımları da içermektedir.

Ayrıca, 2017/7 sayılı *Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi Politika Belgesi ve Eylem Planı* konulu Başbakanlık Genelgesi kapsamı içinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı (Muhasebat Genel Müdürlüğü) koordinasyonunda yürütülen Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi ile muhasebe mevzuatı hükümleri içinde bazı değişikliklar bulunmaktadır. Bu kitapta çıkmış sınav sorularının çözümü, güncel Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği ve Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği hükümlerine göre açıklanmıştır. Diğer taraftan örnek sorularda adı geçen gerçek ve tüzel bireylerin tamamı hayal ürünü olup gerçek hayatla bir ilgisi bulunmamaktadır.

 

Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu