Bilgisayar Kitapları

Dijital Oyunlar ve Hikayeler PDF indir

Dijital Oyunlar ve Hikayeler PDF indir, e-kitap sitemizde Dijital Oyunlar ve Hikayeler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. M. Gökçen Akbaş tarafından kaleme alınan Dijital Oyunlar ve Hikayeler kitabı 156 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dijital Oyunlar ve Hikayeler kitabını 9786257932271 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dijital Oyunlar ve Hikayeler kitap özeti, Dijital Oyunlar ve Hikayeler pdf oku, Dijital Oyunlar ve Hikayeler yandex, M. Gökçen Akbaş e-kitap pdf, Dijital Oyunlar ve Hikayeler PDF Drive, Dijital Oyunlar ve Hikayeler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dijital Oyunlar ve Hikayeler PDF Oku

Dijital Oyunlar ve Hikayeler Kısa Özet

Bireylerin yaşamında çoğu zaman keyifli ve keyifli bir alanı ifade eden *oyun* kavramı şimdiye kadar bir çok disiplin tarafından incelenmiş, gerek tarihsel gelişimi gerek toplum ve bireyler üzerindeki etkileri bir çok çalışmada ele alınmıştır.

Bu kitapta oyun, bireylerin boş zamanlarını geçirmelerini sağlayan bir araç olmaktan çok, içinde bir hikâye barındıran kültürel bir anlatı olarak kabul edilmektedir. Bunun bunun yanında yaşamın her alanını derinden etkileyen dijitalleşme olgusu, geleneksel oyun anlayışının dönüşmesini de bununla birlikte getirmiştir. Dijital oyun olarak adlandırılan bu anlatı, bunun yanı sıra klasik oyun anlatılarıyla hem benzerlikler taşımakta hem de farklı yönleriyle değerlendirilmektedir.

Kitapta hikâye anlatıcılığı, dijital oyundaki karakterler, arketipler, tasarım, kurgu ve olay örgüleriyle ilişkilendirilip özel bir alana taşınmaktadır. Kitap, oyun literatürüne hikâye anlatısı çerçevesinden bakmakta, göstergeler ve hikâye örgülerini mitsel bir çok ögeyi barındıran *God of War* oyunu üzerinden çözümlemektedir.

Dijital Oyunlar ve Hikayeler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu