Roman Kitapları

Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları PDF indir

Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları PDF indir, e-kitap sitemizde Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayşegül Kocabıçak tarafından kaleme alınan Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları kitabını 9786059020541 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları kitap özeti, Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları pdf oku, Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları yandex, Ayşegül Kocabıçak e-kitap pdf, Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları PDF Drive, Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları PDF Oku

Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları Kısa Özet

*Geçenlerde karşı inşaatta oynarken dirseğimi çarpmıştım duvara. Öyle bi hayli hızlı da değildi ama dirseğimden kalbime bir elektrik gitmişti de bir anda kalbimi ağlatmıştı adeta. Onun gibi bir acı var işte. Sadece dirseğimi değil her yerimi çarpmışım gibi; gözümden kalbime, karnımdan kalbime, dilimden kalbime, kalbimden her yanıma yayılan bir acı, bir elektrik var. Geçmiyor.*

Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları’nı okurken, sözcüklerden size doğru yayılan bir elektrik hissederseniz şaşırmayın.

Ayşegül Kocabıçak yaşamımızın içinde olan, sürekli olarak karşı karşıya geldiğımız hadiseleri anlatıyor öykülerinde. Bazı zaman görmezden geldiğimiz, görüp sesimizi çıkartmadığımız, sesimizi çıkartsak susturulduğumuz olaylar.

Bazı zaman kömür madeninde kaybettiği babası için sessizleşen, arada bir dedesinin annesine yaptıklarına anlam veremeyen, arada bir mahalledeki her olay için annesinin dövülmesine sesini çıkartamayan, cezaevinde uğradığı tecavüzü anlatamayan çocuklar var kitapta.

Ya kadınlar, kocası için susan, çocuğu için susan, toplum öyle öğretti diye susan kadınlar. Dillerini, seslerini kaybeden kadınlar. Dilsizliklerini bir gelenek gibi çocuklarına taşıyan kadınlar.

Öyküleri okudukça ne kadar tanıdık olduklarını fark edeceksiniz.

Bizim, her birimizin öykülerinin anlatıldığını fark edeceksiniz.

Bir elektrik ekranlara gelecek dilinizin ucundan nereye gideceği belli olmayan.

Sonra belki dilimiz çözülecek…

Belki de dilsiz ve sessiz olmaya devam edeceğiz…

 

Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu