Dini Kitaplar

Din Adamının Bunalımı ya da Yeni Tanrı PDF indir

Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı PDF indir, e-kitap sitemizde Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yılmaz Öner tarafından kaleme alınan Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı kitabı 72 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı kitabını 9789757837336 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı kitap özeti, Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı pdf oku, Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı yandex, Yılmaz Öner e-kitap pdf, Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı PDF Drive, Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı PDF Oku

Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı Kısa Özet

Rahip Anselm Grün, orta yaş bunalımı karşısında inançlarının ve yaşam tarzının sonuçlarını anlamaya çalıştığı notlarında, yalnızca din adamı yönünden değil, genelde herkes için geçerli bir sorunun tartışılması olanağını da yaratıyor. Tanrı sorununin, fiziksel ve ruhsal değişim koşullarında kazandığı boyutlar, acaba yalnızca dini ilgilendiren, veya yalnızca din içinde çözülebilecek bir problem olarak mı görülmelidir, yoksa, toplumsal koşullarla sıkıca bağıntılı olarak, daha kapsamlı bir sorunun din dünyasının terimleriyle dile getirilişi olarak mı?

Anselm Grün´ün, Gustav Jung´un psikoanalitik bakımdan konuya yaklaşımıyla kendi çözüm arayışı içinde gördüğü ilişki sorununu çok özel, din adamına özgü, sınırlı bir sorun olmadığının kendisi yönünden da farkında olunduğunun göstergesidir.

Yılmaz Öner, Rahip Grün´ün çabasının arınma kavramı yönünden geliştirdiği ve din dışı bir yorumun ham maddesi olarak değerlendirdiği yazısında, psikoanaliz ve mistisizm içindeki ilişkiyi sorguluyor. Rahip Anselm Grün´ün notlarının, Yılmaz Öner´in bu çalışması ışığında okunması, yeni ve enteresan bir tartışmanın olanaklarını sağlayacaktır.

Aydın Çubukçu´nun, Anselm Grün´ü, ayakları üzerine dikerek okuma girişmesi, sorunun genel kapsamını ve içeriğini görmeyi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Jung´un ayrı bir bölüm olarak eklenmiş orta yaş bunalımı ile alakalı notları da, kitabın okunması ve tartışılması için temel öneme sahip bir referanstır. Bu kitap Türkiye´de dinin, politik bir kavram olarak güncelleştiği bir zamanda, sorunun değişik bir açıdan ve gündeme gelmeyen bir boyutuyla ele alınmasına yol gösterecektır.Denilebilir ki, bu kitapta sergilendiği ve tartışıldığı haliyle Anselm Grün´ün notları, orta yaş bunalımlarını yaşayan bir rahibin öyküsü olmaktan çıkmakta, dini sosyal ve psikolojik yönlerinin bilinmesi ve eleştirilmesi için bir kaynak halini almaktadır.

Din Adamının Bunalımı veya Yeni Tanrı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu