PDF

Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi PDF Oku indir

Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi kitabını araştırdık. Ayrıca Dion Fortune tarafından kaleme alınan Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi kitap özetinin yanı sıra, Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi pdf oku, Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi yandex, Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi e-kitap pdf, Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi PDF Drive, Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi PDF indir Oku

Bu kitap, cinselliğe ilişkin ezoterik [9] öğretiyi aktarmaktadır ve özellikle konuya ilişkin okült bilgiye sahip olmayan fakat açık bir zihinle, yaşam poblemlerinı çözmelerine katkıda bulunabilecek bilgi arayışında olanlara hitap eder. Bu bireylere, burada açıklananların ışığı altında; her ırkın [10] , hiçbir zaman açığa vurulmamış fakat bunu almaya layık oldukları düşünülen bireylere sözlü veya el yazmalarıyla aktarılan tradisyonel [11] gizli bir bilgeliğe sahip olduğu söylenebilir. Söz konusu tradisyon kesintisiz bir çizgi şekilinde çok eski zamanlara değin uzanır. Farklı ırksal tradisyonların genel eğilimi, kaynaklarına ulaştıkça ortak bir noktaya yaklaşmalarıdır. Kitabın ilk bölümünde, ezoterik öğretilerin genel anlamda kısa bir tanıtımı verilmektedir. Böylelikle, cinselliğe ilişkin ezoterik öğretilerin daha ayrıntılı açıklamasının okur tarafından anlaşılabilmesi hedeflenmektedir. Okurun burada ortaya konulan başlıca yaklaşımları kavraması ve yaşamla alakalı kendi deneyim ve gözlemlerini, kullanılan terminoloji kapsamı içinde ifade etmeye çalışması, böylece bunların ne ölçüde aydınlatıcı olduklarını değerlendirmesi tavsiye edilir. Okur, söz konusu yaklaşımlar gerçek olduğu taktirde, yaşadığı olaylardan bazı sonuçların çıkacağını düşünmelidir. Dolayısıyla, hadiselerin beklentileri ışığında gelişip gelişmediğini gözlemlemelidir. Böylelikle, okült bilimlerin sırlarına sahip toplulukların herhangi birinde inisiye olmayan biri için, olabildiğince, ezoterik öğretilerinin pratik uygulamalarına ilişkin bilgi edinmek olabilecek olacaktır. Ezoterik konular ile ilgili öncedenden bilgi sahibi olanlar için de bazı açıklamaların yapılması gerekir. Çünkü konu ile ilgili en bildik kitaplar, cinsel-büyünün herhangi bir şekilinin ne denli tehlikeli olduğunu defalarca vurgular ve bunun tüm şekillerinin tartışma götürmez bir biçimde “sol el yolu”na [12] dair kara büyü olduğunu açıklar. Bu durum, tıpkı konuyu fiilen deneyimleyenlerin farkında bulunacağı gibi, bu büyük gücün kimi yönleri ve bunun tutkular yönünde uygulaması söz konusu olduğunda kesinlikle doğrudur. Bu yönlere, bu hususta bilgisiz olanların bunlara karşı ikazlmaları maksadıyla kitabın son bölümlerinde değinilmiştir. Batılı okültist, cinsel güçlerin, yüksek yönleriyle kuvvetli canlandırıcı unsurlar olduğunu ileri sürerek, Batı’da bi hayli yaygın Doğu geleneğinden ayrılır [13] .

Söz konusu yönler tümüyle fiziksel işlevlerden ayrılmıştır ve zihin ile ruhu ilgilendirir. Madam Blavatsky, bir okültizm klasiği The Secret Doctrine’de (Gizli Öğreti) buna değinir: “Yaşam İksiri ve Filozof Taşı [14] gibi simyasal sonuçların elde edilmesi için… erkek Simyacı, dişinin spiritüel desteğine gerek duyuyordu. Lakin bunu fiziksel birleşme olarak algılayan Simyacının vay haline! Bu tür bir saygısızlık Kara Maji’ye dönüşür ve birtakım başarısızlıklar bunu izler. Eski zamanların gerçek simyacısı kendisine yardım etmesi için yaşlı kadınları tutar ve dikkatlice gençlerden sakınırdı; ve bunlardan biri evlendiği taktirde, yaptığı işlemlerden hem önce, hem sonra eşlerine birer kız kardeş olarak davranırlardı.” (Gizli Öğreti, Cilt 3, s. 449)

Dion Fortune – Aşk ve Evliliğin Ezoterik Felsefesi PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu