Siyaset Kitapları

Dış Politika PDF indir

Dış Politika PDF indir, e-kitap sitemizde Dış Politika kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Faruk Sönmezoğlu tarafından kaleme alınan Dış Politika kitabı 664 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dış Politika kitabını 9789753534246 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dış Politika kitap özeti, Dış Politika pdf oku, Dış Politika yandex, Faruk Sönmezoğlu e-kitap pdf, Dış Politika PDF Drive, Dış Politika Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dış Politika PDF Oku

Dış Politika Kısa Özet

Günümüzde iç ve dış politika içindeki ilişki geçen onsenelera, özellikle de yüzsenelera oranla çok mühim ölçüde belirginleşmiştir. Küreselleştiğinden sözettiğimiz, özellikle de iletişim ve ulaştırma bölgesindeki başdöndürücü gelişmelerle adeta “küresel bir köy”e dönüşmekte olan dünyamızda, ülkelerin, özellikle de genel ve/yahut bölgesel anlamda mühim/etkili ülkelerin dış politikalarını anlayabilmek, hem ülkeler arası politikayı hem de ülkelerin iç politikalarını yorumlayabilmemiz yönünden oldukça önem taşımaktadır. “Avusturalya`daki kelebeğin kanat çırpışlarının Alaska`da izlenebildiği” günümüz dünyasında fakat bu yolla, dünya çapında/bölgemizde ve/yahut ülkemizde sözkonusu olan gelişmeleri nispeten sağlıklı bir biçimde ele alabilir, değerlendirebiliriz.

İşte Faruk Sönmezoğlu ve Özgün Erler Bayır tarafından derlenen Dış Politika, Karşılaştırmalı Bir Bakış, İstanbul: Der Yayınları, 2014 başlıklı çalışma tam da bu amaca hizmet etmek için, başta bu alana ilişkin eğitim alanlar olmak üzere konuya ilgi duyanlar için düzenlenmiştir. Bunun yanında, yaşanan bu çalışma yalnızca dersler kapsamı içindeki konulara ilişkin bir notlar dizisi değildir. Çalışmaların tümü akademik yayın kaidelerina uygun bir biçimde üretilmiş çalışmalardır. Bilhassa de 2. Bölüm kapsamı içinde bulunan çalışmaların çok büyük bir bölümü, esas olarak sözkonusu ülke veya bölgenin ileri gelen dillerine dayalı kaynakları da içermeleriyle öne çıkmaktadırlar. Bu durum, gerek ülkemizde gerekse dünya çapında çok sık rastlanılan bir durum değildir. Amaç, bu büyüyen, genişleyen dünyayı olabilecek olduğunca “küçülterek” ve sağlıklı bir biçimde ilgilenenlerin bilgisine sunmaktır.

Dış Politika PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu