Hukuk Kitapları

Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları PDF indir

Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları PDF indir, e-kitap sitemizde Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Çelebi Pınar tarafından kaleme alınan Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları kitabı 260 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları kitabını 9789750257988 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları kitap özeti, Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları pdf oku, Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları yandex, Mustafa Çelebi Pınar e-kitap pdf, Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları PDF Drive, Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları PDF Oku

Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları Kısa Özet

Kitap, elektronik bilgisayarların başlangıcı ile 1950`lı senelerdan bu yana son derece popüler olan Doğrusal Programlama (Linear Programming) konusuna taze bir bakışla ulaşan ders notlarından buluşmaktedir.

Eser, önce Doğrusal Programlama tekniğinin bazı yeni mühendislik ve iktisat uygulamaları ile konuya giriş yapar ve ardından problemlerin matematik temellerine inerken, çok sayıda örnek ve egzersizle kavramları pekiştirir. Eşterslik (dualite) kuramı üzerinde özellikle durulur ve yabancı kaynaklarda dahi bulunmayan bir netlikte kuramı çok sayıda örnekle sunar. Başka kitaplarda rastlanmayan uygulamaların ardından Simpleks yöntemi ve İç nokta algoritmaları tartışıldıktan sonra kitap bazı pratik hesaplama araçlarını kısaca tanıtarak son bulur.

Eser, yazarın 30 yıllık ders ve araştırma tecrübesi ile kaleme alınmıştır.

Kitap, üniversitelerdeki alakalı lisans ve yüksek lisans derslerine uygun olarak hazırlanmış olsa da, bu konuyla ilgilenen mühendis, araştırmacı veya uygulamacıların aradığı bir başvuru kaynağı olacaktır. Ayrıca mühendislik ve iktisat bölümleri için de bir yardımcı kaynak olabilecektir.

Konu Başlıkları
    Çokyüzlüler
    Eşterslik
    Lagrange Yöntemi
    İkili Seçenek Teoremleri
    Atama Problemi
    Ağ Problemleri
    Çizge Kuramı
    Simpleks Yöntemi
    İç nokta Yöntemi
    Şifreleme Kuramı
    En Kısa Yol Problemi
    En İyi Durma Anı Problemi

Doğrusal Optimizasyondan Çıkış: Ders Notları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu