Siyaset Kitapları

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet PDF indir

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet PDF indir, e-kitap sitemizde Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Arslan tarafından kaleme alınan Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet kitabını 9786059996075 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet kitap özeti, Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet pdf oku, Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet yandex, Ali Arslan e-kitap pdf, Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet PDF Drive, Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet PDF Oku

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet Kısa Özet

Türkiye, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarından kaynaklanan mevcut nüfuzunu güce dönüştürmeyi zorlanmadan yapabilir. Lakin kendi imkan ve nüfuzunu imha edeceklerle birlikte hareket etmemeli, başkalarının strateji ve siyasetlerinin oyuncağı yahut tetikçisi olmamalıdır. Ayrıca Türkiye, zemini hazırlamadan, muhatabını bulmadan harekete geçtiği zaman başarısız olmaktadır. Başkalarının hazırladığı zeminde Türkiye’nin kendi stratejisini uygulayabileceğini düşünmek de ham hayalden başka bir anlam taşımamaktadır.

Türkiye’nin, Doğal Alanı ve Tabii İmkan Sahalarını dikkate alarak bir strateji oluşturması gerektiğine şüphe bulunmamaktadır. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Buradan hareketle, gerçekçi bir strateji oluşturmanın elzem şartlarından birinin de dost ve rakiplerin stratejilerini anlamak olduğu bilinmelidir. Zira en büyük tarihi ve hayat hatalar, rakip ve/yahut dostların strateji değiştirdiğinin fark edilmediği zaman safça yapılanlardır. Bu hatalar arada bir ordular, arada bir vilayetler, arada bir ülkeler kaybettirebilir. Kendi stratejisi ile birlikte diğerlerinin stratejisini bilerek hareket etmek ise; ülkeye, millete, akraba ve dost toplumlara güven ve güç verecektir.

 

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu