Tarih Kitapları

Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan PDF indir

Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan PDF indir, e-kitap sitemizde Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Alican tarafından kaleme alınan Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan kitabını 9786050832280 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan kitap özeti, Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan pdf oku, Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan yandex, Mustafa Alican e-kitap pdf, Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan PDF Drive, Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan PDF Oku

Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan Kısa Özet

İslâm âleminin tıkanmışlık hali yaşadığı bir zamanda yaşanan Selçuklularla birlikte İslâm dünyası siyasî birliğini temin etmiş, Sünnî İslâm anlayışı toplumsal yaşamın merkezini oluşturmaya başlamış ve bir sonraki etapta Türklerin kudretli eliyle Hristiyan dünyasına galebe çalmıştır.

Selçukluların tarihî rolü, Malazgirt’te kazandıkları zaferle zirve noktasına erişmiş, Türk-İslâm tarihindeki belirleyici konumları bir anlamda mühür gibi tarihe kazınmıştır. Bu noktada, Stefan Zweig’ın ifadesiyle *insanlığın yıldızının parladığı an*da tarih sahnesine çıkan Sultan Alparslan’a müstakil bir parantez açılmalıdır. Bizans’ı dize getirip Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan, bunun yanı sıra İslâm tarihindeki tıkanmanın önünü de açan isimdir. Dokuz yıllık kısa saltanat zamanında, izlerini dokuz yüzyıl boyunca takip edebildiğimiz muazzam bir eser ortaya koyan Sultan Alparslan, tarihin kilidini açmış, *Gordion’un Düğümü*nü kesmiştir.

Selçuklu tarihi alanında yaptığı dikkat çekici çalışmalarla bilinen Mustafa Alican, Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı Alparslan adını verdiği çalışmasında, akademik bir altyapıveyayanarak tarihin gördüğü en büyük hükümdarlardan birinin baş döndürücü hayat hikâyesini tek solukta okunacak roman tadında bir üslupla anlatıyor.

Doğu’nun ve Batı’nın Büyük Sultanı: Alparslan PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu