Bilim Kitapları

Dolunayın Özgür Kadınları PDF indir

Dolunayın Özgür Kadınları PDF indir, e-kitap sitemizde Dolunayın Özgür Kadınları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayşe Duman tarafından kaleme alınan Dolunayın Özgür Kadınları kitabının çevirmenliğini Timaş Yayınları yapmıştır.

Yayıncılığını Timaş Yayınları yaptığı Dolunayın Özgür Kadınları kitap özeti, Dolunayın Özgür Kadınları pdf oku, Dolunayın Özgür Kadınları yandex, Ayşe Duman e-kitap pdf, Dolunayın Özgür Kadınları PDF Drive, Dolunayın Özgür Kadınları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dolunayın Özgür Kadınları PDF Oku

Zihin-beden, insan-doğa ayrışmalarının olmadığı kültürlerde, özünün bilincindeki kadınlara göre ay hali kutlanmaya değer bir doğuş, bir yenilenmeydi. Peki ne oldu da bu durum değişti? Kadının doğasına ait menstrual döngü nasıl “hastalık” olarak algılanmaya başladı. Dolunayın Özgür Kadınları, bu soruların yanıtlarını bulmak için sizi 28 günlük bir yolculuğa çıkarıyor.
Op. Dr. Ayşe Duman, kitap boyunca çok mühim bir sorunun peşine düşüyor: Hiçbir organın özelliği ağrılı değilken menstruasyon neden ağrılı olsun?
Siz de bu soruyu sormaya başladıktan sonra kitapta bulunan her günde katman katman açılan “nedenler silsilesi” ile karşılaşacaksınız. Silsilenin içinde menstrual döngü esnasında değişen hormonlar ve duygular da var; tarihsel zamanda ve şimdilerde kadının ritmini bozan tutum, tavır ve inanışlar da… Tüm bunların dolunay ile ne gibi bir ilişkisi olduğu ise kitabın en keyifli sürprizi…
Dolunayın Özgür Kadınları, kadının kendini, gücünü, bedenini ve varoluşunu, ruh-zihin-beden bütünlüğünde anlamasını sağlayacak yolun taşlarını döşeyen, başvuru niteliğinde mühim bir kaynak…

Dolunayın Özgür Kadınları PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu