Ekonomi Kitapları

Dönemsonu İşlemleri PDF indir

Dönemsonu İşlemleri PDF indir, e-kitap sitemizde Dönemsonu İşlemleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Durmuş Acar tarafından kaleme alınan Dönemsonu İşlemleri kitabı 322 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dönemsonu İşlemleri kitabını 9786055681470 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dönemsonu İşlemleri kitap özeti, Dönemsonu İşlemleri pdf oku, Dönemsonu İşlemleri yandex, Durmuş Acar e-kitap pdf, Dönemsonu İşlemleri PDF Drive, Dönemsonu İşlemleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dönemsonu İşlemleri PDF Oku

Dönemsonu İşlemleri Kısa Özet

Muhasebe ürettiği bilgiler ile bir taraftan işletmelerin geçmişi ile alakalı bir bellek vazifesi görürken diğer taraftan gelecekleri için en mühim planlama aracı konumundadır. Bu konuma ek olarak muhasebe kullanıcılara sunduğu bilgiler ile gerek işletme içi gerekse işletme dışındaki bir çok kişi ve kuruluşun işletme ile alakalı kararlarına dayanak teşkil etmektedir.

O halde işletme ile alakalı karar alıcıların doğru karar alabilmeleri muhasebenin ürettiği doğru bilgilerle paralellik arz etmektedir. Muhasebenin doğru bilgi üretebilmesi ise sosyal sorumluluk ilkesi gereği bilgilere esas teşkil eden ekonomik hadiselerin finansal raporlara doğru yansıtılması ile olabilecek olabilecektir.

Bu kitapta işletmelerin doğru ve güvenilir finansal tablolarının kaynağı olan muhasebe uygulamalarının son aşamalarından birisi olan “Dönem Sonu İşlemleri” ile alakalı yapılması gereken işlemler; Türk Ticaret Kanunu, Vergi Usul Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, Muhasebe Standartları, Enflasyon Düzeltmesi ve diğer düzenlemeler esas alınarak verilmeye çalışılmıştır. Gayet tabi ki bir kısım noksanlıkler olabilir. Bunların tarafımıza bildirilmesi bizlere mühim katkılar sağlayacaktır.

Dönemsonu İşlemleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu