Siyaset Kitapları

Dört Gelecek PDF indir

Dört Gelecek PDF indir, e-kitap sitemizde Dört Gelecek kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Peter Frase tarafından kaleme alınan Dört Gelecek kitabı 123 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dört Gelecek kitabını 9786059389587 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dört Gelecek kitap özeti, Dört Gelecek pdf oku, Dört Gelecek yandex, Peter Frase e-kitap pdf, Dört Gelecek PDF Drive, Dört Gelecek Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dört Gelecek PDF Oku

Dört Gelecek Kısa Özet

Küresel iklim krizi, akıl almaz boyutlardaki gelir eşitsizliği, sosyal platform *beğeni*lerinin yönettiği bir toplumsal hiyerarşi, otomasyonun hızla devreden çıkardığı insan emeği, git gide askerileşen polis güçleri, vatandaşlarını gözetleyen devletler, insansız hava araçları, başka bir gezegene taşınma çalışmaları… Peter Frase, bu çağ manzarasının içinden çıkarılabilecek gelecek senaryoları üzerine düşünürken hem sosyal bilimlerden hem de edebi ütopya ve distopyalardan faydalanıyor.

Yeryüzünün kaynaklarını bütün bireylerin adil bir biçimde paylaşmasının sağlandığı bir tür sosyalizm mi, bir avuç zenginin daha da zenginleşip büyük insan kitlelerinin daha da yoksullaştığı bir barbarlık düzeni mi? Fredric Jameson, *Bugün dünyanın bittiğini hayal etmek, kapitalizmin bittiğini hayal etmekten daha kolay,* demişti. Dört Gelecek, ikincisinin o kadar da zor olmadığını gösteriyor.

Peter Frase, Jacobin dergisinde editör ve CUNY Graduate Center Sosyoloji bölümünde doktora adayı.

Dört Gelecek PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu