Sağlık Kitapları

Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek PDF indir

Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek PDF indir, e-kitap sitemizde Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. David S. Stein tarafından kaleme alınan Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek kitabını 9786056859953 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek kitap özeti, Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek pdf oku, Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek yandex, David S. Stein e-kitap pdf, Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek PDF Drive, Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek PDF Oku

Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek Kısa Özet

Bu kitabı okurken çocuklar ve ailelerle olan çalışmalarımda-sizin DS’li çocuklar, öğrenciler yahut hastalarla olan ilişkilerinizde-klavuzluk eden esin kaynağımı düşüncenizden asla çıkarmayın. On senelerca süren araştırmalar fareden tutun da insanlara kadar tüm memelilerde ebeveyn-çocuk ilişkisinin, muhabbetinin, yaşamın mühim ve kuvvetli bir parçası olduğunu ortaya koymuştur. Bu ilişki vücutlarımızı ve beyinlerimizi düzenlemeyi öğrenmemize ve hem çocukların hem de ebeveynlerin yararlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu bağın öğretmen, klinik uzman kişilerı ve terapi uzman kişilerını da kapsayabileceğine inanıyorum. Bu nedenle bu kitabı okurken ve sizi zorlayacak davranışları tecrübe ederken çocuğunuz, öğrenciniz yahut hastanızla olan ilişkinizin en mühim etmen olduğunu düşüncenizden çıkarmayın. Ve ne yapacağınızı bilmediğiniz zamanlarda ilişkiniz için en hayırlı kararın hangisi olduğuna karar verin ve o doğrultuda hareket edin.

Bu kitabın hemen hemen iki yaş ile erken yetişkinlik dönemine kadar DS’li insanlarla çalışan yahut onlara bakan ebeveyn, öğretmen ve klinik uzman kişilerına faydalı olmasını diliyorum. Bu kitap DS’li geniş yelpazede bir çok insanı kapsasa da bazı bilgiler geneldir ve her bir için işe yaramayabilir. Ayrıca her davranış sorununi ve müdahale yollarını burada açıklayamam. Geniş yelpazede bir çok sorunu ve bunlara müdahale yollarını içeren iyi, davranış kitapları olsa da anne babaları 300 sayfalık kitaplar sunduğumuzda bunları okuyacak zamanları olmadığını fark ettim. Sonuç olarak bu kitabı çok da yoğunlaştırılmış ve çok uzun olmamasına dikkat ettim. Bunun bunun yanında kitap geniş kapsamlı bilgilerin sizin için daha faydalı olduğu ilkesine dayanmaktadır. Eğer temel kavramları anlarsanız, davranışları daha etkin biçimde anlar ve yönetir ve bunu nasıl yapacağınız hususunda daha yaratıcı aklınıza getirebilirsiniz. Aslını söylemek gerekirse birlikte çalışmaya başladığım insanlara arkadaş olmamız gerektiğini dile getiriyorum. Hayır Çırak programının hayranı değilim. Aksine ailelerin bu kavramları o kadar iyi öğrenmesini istiyorum ki benim yardımım olmadan kendi başlarına uygulayabilsinler.

Bu kılavuzda bulunan kavramlar çeşitli bir çok meseleye yaratıcı bir biçimde uygulanabilir. Bu nedenle sizi bu kitabı okumaya ve Down sendromlu bireylerin beyinlerinin nasıl çalıştığını ve hangi davranış araçlarının işe yarayacağını öğrenmeye davet ediyorum. Kitabın sonunda daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğunuzda aramak isteyebileceğiniz kaynakları bulacaksınızdır.

Down Sendromlu Çocuk ve Gençlerde Olumlu Davranışları Pekiştirmek PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu